Enner Valencia’dan Dünya Kupası Açıklamaları

Dünya Kupası 2022 Güney Amerika Elemeleri’ni 26 puan ile 4. sırada tamamlayan Ekvador, Dünya Kupası biletini almayı başarmıştı. Bu süreçte 12 karşılaşmaya çıkan Enner Valencia ise takımına 4 gol ile katkı sağlamıştı.

Tecrübeli oyuncu Fenerbahçe forması altında bu sezon gösterdiği muhteşem performans ile Ekvador’un en büyük kozları arasında yer alacak gibi duruyor. Deneyimli oyuncu bu sezon Fenerbahçe forması ile çıktığı 20 müsabakada; 13 gol atıp, 4’de asist üretmeyi başardı.

Enner Valencia’nın Dünya Kupası Öncesi Açıklamaları

Ekvador, bu güne kadar en iyi derecesini 2006 Dünya Kupası’nda Son 16 Turu’na kalarak gerçekleştirdi. Valencia, Dünya Kupası’ndaki ilk amaçlarının bu dereceyi geliştirmek olduğunu ve bundan sonraki süreçte de adım adım ilerleyeceklerini söyledi.

Katar ile oynayacakları açılış maçında tüm Dünya’nın gözlerinin üzerlerinde olacağını söyleyen tecrübeli oyuncu bu durumun son derece heyecan verici olacağını söyledi. Buradan alacakları iyi bir neticenin ardından Hollanda ve Senegal maçlarına bakacaklarından bahsetti.

Valencia, zorlu bir grupta olduklarını ve motive olarak girerlerse bu gruptan çıkmayı başaracaklarını söyledi.

Ekvadorlu oyuncu, Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde Bolivya’yı 3-0 mağlup ettikleri maçın 17. ve 19. dakikalarında takımının 2. ve 3. gollerine imza atarak Ekvador Milli takımının en golcü oyuncusu unvanını almayı başarmıştı. O günlerde Ekvador forması ile 33 gole ulaşan yıldız isim. Şuanda milli forma ile çıktığı 75 maçta, 35 gole ulaşmış durumda.

Ekvador 2022 Katar Dünya Kupası Grup Aşamaları

Ekvador, gruptaki ilk maçını aynı zamanda turnuvanın da açılış maçı olan Katar ile oynayacak. Muhtemelen gruptaki en kolay maçları da bu olacak gibi duruyor. Burada yaşayacakları her hangi bir puan kaybı ile gruptan çıkma şanslarını zor sokacaklar. Ardından Hollanda ile gruptaki en zor maçlarına çıkacaklar ve güçlü rakiplerinden en azından 1 puan kopartmaya çalışacaklar. Muhtemelen gruptan çıkmak için 2.lik mücadelesi verecekleri Senegal ile ise son maçlarında karşı karşıya gelecekler. Açıkçası ben dananın kuyruğunun kopacağı maçın bu maç olacağını düşünüyorum.

Enner Valencia’nın da söylediği gibi adım adım gitmeleri gerekiyor. Katar’ı mağlup etmeleri durumunda Hollanda’dan alacakları 1 puan ile Senagal maçında ipleri ellerine alabilirler. Yine de işlerinin hiç de kolay olmayacağı aşikar.