Education City

Education City Kullanıma Hazır

 

2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Katar’da yapımı devam eden 3’üncü stadın daha tamamlandığı öğrenildi.

 

Merakla beklenen 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Kata’’da 3’üncü stadın tamamlandığı bildirildi. Education City adlı stadyumun, kullanıma hazır olması, Dünya Kupası heyecanını daha da tetikledi.

 

Konuya ilişkin açıklama Katar Proje ve Miras Yüksek Komitesi’nden geldi.  40 bin taraftar kapasiteli bulunan stadın 2022 FIFA Dünya Kupası çeyrek final karşılaşmasına ev sahipliği yapacağı ifade edildi.

 

Education City Stadı’ndaki çalışmanın sona ermiş olmasıyla hem Arapça hem de İngilizce olarak canlı yayın yapılacağı da açıklamada belirtildi.

 

Katar Proje ve Miras Yüksek Komitesi Genel Sekreteri Hasan ez-Zevadi ise 3’üncü stadyumun da tamamlanmasına ilişkin yorum yaptı. Ve bu durumdan gurur duyduklarının altını çizdi.

 

Yıl Sonuna Kadar 2 Stat Daha Bitecek

 

Bir Arap ülkesinde ilk defa düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası hazırlığında, son derece kararlı bir yol izlendiğini de vurgulayan Hasan ez-Zevadi, yıl sonuna kadar 2 stadyumun daha açılmasını beklediklerini ekledi.

 

 

Ayrıca stadın tamamlanmasına ilişkin de konuşan Qatar Foundation Yönetim Kurulu Başkanı Eş-Şeyha Hind binti Hamad Al Sani bu stadyumun dünyanın ilgi odağı olacağının altını çizdi.

 

21 Kasım ve 18 Aralık 2022 tarih aralığında Katar’ın ev sahipliğini yapacağı organizasyon büyük bir merakla bekleniyor.

Güncel Yazılar