Eden Hazard Dünya Kupası’nda Forma Giymek İstiyor

Takımlar ve futbolcular; Dünya Kupası’nın bir an önce başlamasını bekliyorlar. Birçok futbolcu; futbolun en üst noktası olarak görülen bu organizasyonda yer almayı hedefliyor. Dünya Kupası’nda ne yapacağı en çok merak edilen isimlerden birisi de Eden Hazard! Belçikalı oyuncu; Dünya Kupası kadrosunda yer alabilmek adına formunu arttırmak zorunda! Bunun için de çözümler arıyor.

Belçikalı Oyuncu Galatasaray’a Önerildi

Eden Hazard; 2019 – 2020 sezonu öncesinde çok yüksek bir bonservis bedeliyle İspanya’nın dev kulübü Real Madrid’e transfer oldu. Futbolseverler; Eden Hazard’ın Real Madrid formasıyla büyük başarılara imza atacağını düşünüyorlardı. Oyuncunun bir yıl önce takımdan ayrılan Cristiano Ronaldo’nun yerini dolduracağına inananların sayısı bir hayli fazlaydı. Hatta, Eden Hazard’ın Real Madrid çatısı altında Ballon d’Or kazanacağı dahi iddia ediliyordu.

Belçikalı oyuncu; Real Madrid tarihinin en kötü transferlerinden birisi oldu. Hem sakatlığı hem de formsuzluğu sebebiyle birçok maçta forma giyemedi. Yerini genç Brezilyalı Vinicius Junior’a kaptırdı. Real Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti; Belçikalı oyuncuyu yeni sezonda takımda düşünmüyor. Ancak, oyuncunun takımdan ayrılması zor gözüküyor. Eden Hazard; maaşının önemli bir kısmını Real Madrid karşıladığı takdirde farklı bir kulübe transfer olabilir.

Eden Hazard; menajerler aracılığıyla Galatasaray’a önerildi. 31 yaşındaki isim; Real Madrid’den yıllık net 15 milyon Euro kazanıyor. Real Madrid; bu paranın yüzde 70’ini ödemeye devam etmeye dünden razı! Geri kalan yüzde 30’luk kısmı ise Eden Hazard’ın yeni kulübünün ödemesi isteniyor. Galatasaray ise oyuncunun 4 milyon 500 bin Euro tutarındaki maaşını ödemek istemiyor. Söz konusu tutarın takım içerisindeki dengeleri değiştireceğine inanılıyor. Bu yüzden, bu transferin gerçekleşme olasılığının bir hayli az olduğunu ifade edebiliriz.

Belçika Dünya Kupası’nda F Grubu’nda Mücadele Edecek

Belçika; yakaladığı altın jenerasyonundan en iyi şekilde faydalandı. 2018 yılında Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nı üçüncü sırada tamamladı. Belçika; 2022 Dünya Kupası’na daha büyük hedefler ile gidiyor. Gruptaki rakipleri arasında Kanada, Fas ve Hırvatistan bulunuyor. Belçika; grup birinciliği için Hırvatistan ile önemli bir mücadele verecek. Belçika; gruptan çıktığı takdirde biraz da kura şansının yardımıyla kendisini iyi yerlerde bulabilir.

Belçika; gruptaki ilk maçında Kanada ile karşılaşacak. Bu maçtan üç puan alma ihtimali bir hayli yüksek! İkinci maçında ise grubun en zayıf ekibi Fas ile karşılaşacak. Gruptaki son maçı ise bir final niteliğinde olacak. Hırvatistan maçını kazandığı takdirde grubu yüksek ihtimalle ilk sırada tamamlayacak.

Eden Hazard Yerini Kardeşine Bırakabilir

Eden Hazard; Real Madrid’de yedek kalmaya devam ettiği takdirde kendisine Dünya Kupası kadrosunda yer bulamayabilir. Kardeşi Thorgan Hazard’ın daha formda olduğunu söyleyebiliriz. Eden Hazard’ın transfer döneminin sonuna kadar takımdan ayrılıp ayrılmayacağı merak ediliyor. Galatasaray ise oyuncuyu transfer edebilecek en son kulüplerden birisi!