VakıfBank Kadın Voleybol

Dünyanın En İyi Smaçörü VakıfBank’a Transfer Oldu

Çin ekibi Beijing BAIC Motors’un Amerikalı oyuncusu Michelle Bartsch-Hackley, VakıfBank’a transfer oldu.

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, çok konuşulacak bir transfere imza attı. Çin ekibi olan Beijing BAIC Motors’tan Amerikalı oyuncu Michelle Bartsch Hacley ile anlaştı.

Yeni transfer ile ilgili açıklama yapan VakıfBank Spor Kulübü, Hackley ile anlaştığını da duyurdu. Yapılan açıklamada Çin ekibi olan Beijing BAIC Motors’un oyuncuları arasında yer alan Michelle Bartsch Hackley’in, artık VakıfBank renklerini giyeceği belirtildi.

1,93 metre uzunluğunda boya sahip dünyaca ünlü smaçör için açıklama yapan sarı siyahlı ekip, oyuncu için hoş geldin dileklerini belirtti. Ayrıca “Sporcumuza yarıştığı her kulvarda şampiyonluk hedefleyen VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’mızda başarılar diliyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

En İyi Smaçör Seçilmişti

Sezonun ikinci devresinin başlaması ile sarı siyah renkteki VakıfBank Kadın Voleybol Takımı formasını giyecek olan Amerikalı yıldız Hackley, 2018 senesinde oynanmış olan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de altın madalya ile ödüllendirildiği Uluslar Ligi’nde “en iyi smaçör” unvanını kazanırken, “en değerli oyuncu” olarak da seçilmişti.