Dünya Tekvando Şampiyonası Hazırlıkları Devam Ediyor

Milli tekvandocular Avrupa ve Dünya Tekvando Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor.

Milli tekvandocular Ozan Toytoğlu, Işıl Zafer ve Azra Çavuş 2021 yılına ertelenmiş olan Avrupa ve Dünya Tekvando Şampiyonası için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonluklarına tekvando branşında sahip olan Tekirdağlı mili sporcular, Avrupa ve Dünya Tekvando Şampiyonası için hazırlıklara devam ediyorlar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle aksamaların yaşandığı spor faaliyetlerinde, şampiyonalar için hazırlıklar tedbirler doğrultusunda yapılıyor.

Gelecek sene düzenlenmesi planlanan şampiyonlara hazırlanan milli tekvandocular, formlarını kaybetmemek adına sıkı çalışmalarını sürdürüyorlar.

Işıl Zafer Açıklama Yaptı

Türkiye’yi gelecek yıl en iyi şekilde temsil etmek isteyen ve madalya kazanmak isteyen sporular, salgın döneminde evde devam etmiş oldukları çalışmalarına ise, salonda devam ediyorlar.

Salgın döneminde tempoda kalabilmek adına her gün çalıştığını belirten Işıl Zafer, kardeşinin de tekvandocu olduğunu söyledi. Salgın sürecinde de evde onunla birlikte çalışmalarını devam ettirdiğini ekledi.

Tedbirlerin alınmasıyla çalışmalara artık salonda devam ettiklerini ekleyen Zafer, salona gelirken maskeleri taktıklarını, salonda ateşlerinin ölçüldüğünü ve ellerin de dezenfekte edilerek salona giriş yaptıklarını belirtti.

Yapılmış olsaydı bu sene Dünya Şampiyonası’na katılacağını vurgulayan sporcu, Ümitler Avrupa Şampiyonası’na da katılmaya hak kazandığını paylaştı.

Güncel Yazılar