Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası

Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası Ertelendi

2021 ISF Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 1 sene ertelendi. Trabzon’da gerçekleşmesi planlanan şampiyona da koronavirüs engeline takılanlar arasında yer aldı.

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden yeni tip koronavirüs salgını, planlanan spor faaliyetlerinde de aksaklıkların yaşanmasına neden oldu. Hem liglerin tesciline, hem iptaline hem de büyük organizasyonların ileri tarihe alınmasına neden olan pandemi, Dünya Şampiyonası mücadelelerine de olumsuz etki etti.

Trabzon’da yapılması planlanan 2021 ISF Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası tarihinde de bu kapsamda bir güncellenme durumu yaşandı. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle organizasyonun 1 yıl ertelendiği duyuruldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Tarih 1 Yıl İlerletildi

Yapmış olduğu açıklamada Uluslararası Okul Sporları Federasyonu’nun 2021 yılı için faaliyet programında yer alan Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası için yeni tarih belirlendiğini bildirdi.

Birdal Öztürk’ün yapmış olduğu açıklamaya göre, şampiyona için belirlenen yeni tarih ise 21-27 Haziran 2021 olarak belirlenen tarihte güncelleme geldiğini belirtti. Ve bir yıl sonraya revize edilen şampiyonanın 2022 Haziran ayında Trabzon’da yapılacağının uygun görüldüğünü ifade etti.

Bir yıl gecikme ile yapılacak olan şampiyonaya, tüm dünyadan sporcu ve antrenörler Türkiye’ye gelecek.

Güncel Yazılar