Dünya Kupası’nı Kaçıran Ülkeler Ve Yıldızları

İngiltere Premier Lig’de, LaLiga’da, Alamanya Bundesliga’da, Ligue 1’de ve Seria A’da  izlemeye alıştığımız birçok yıldızı ülkeleri Dünya Kupası’na katılma başarısı gösteremediği için Katar’da izleyeme fırsatı bulamayacağız. Şüphesiz bu yıldızları birçoğu bizlere televizyonlarımız başında keyifli dakikalar yaşatacaktı. Şimdi Dünya Kupası’nda olsaydı diyeceğimiz bu isimlerden bazılarını mercek altına alalım.

Salah

Roma’dan Liverpool’a transfer olduktan sonra 5 yıldır İngiltere Premier Lig’ini kasıp kavuran Mısırlı forvet oyuncusu, Dünya Kupası’nda izleyeceğimiz yıldız isimlerden bir tanesi. Onu Afrika topraklarında gerçekleşecek bu Dünya Kupası’nda izlemek keyifli olabilirdi.

Haaland

Belki de Dünya Kupası’nda görmek isteyeceğimiz yıldızların en başında geliyor Norveçli genç forvet. Borussia Dortmud’da gösterdiği başarıların ardından sezon başında  Manchester City’e transfer olan yıldız oyuncu bu sezon tüm rekorları alt üst etmeye başladı. Kimileri onun bir robot olabileceğini düşünüyor. Tabi ki bu işin şakası. Fakat Haaland’ın Dünya Kupası’nda olmasının turnuvaya bambaşka bir renk katacağı kesin.

Mahrez

Manchester City’nin yıldız oyuncusu Riyah Mahrez’de 2022 Dünya Kupası’nda izleyemeyeceğimiz yıldız isimlerden birisi. Cezayirli oyuncu Dünya Kupası Afrika Elemeleri’nde takımını attığı 5 gol ile Play Off aşamalarına taşısa da Play Off’lara Kamerun’a elenen Cezayir Dünya Kupası biletini almadı. Bizlerde Mahrez’i bu turnuvada izleme fırsatı bulamayacağız.

Luis Diaz

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemelerini 6. sırada bitiren Kolombiya, Dünya Kupası biletini alamadı. Liverpool’a Mane’nin yerine transfer olan ve kısa sürede takıma adapte olan Luis Diaz’ı da Dünya Kupası’nda izleme fırsatı bulamayacağız.

Veratti

Gök Mavileri’nde orta sahada en güvendiği isimlerin başında geliyor. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve pas yeteneği ile hem PSG’nin hem de İtalya Milli takımının dinamosu diyebiliriz onun için. Sürpriz bir şekilde İtalya, Play Off aşamalarında Kuzey Makedonya’ya elenince Veratti’de Dünya Kupası sahnesinde gözükme şansını kaçıran yıldızlar arasına girdi.

Odegaard

Henüz 23 yaşında olan Norveçli oyuncu, Haaland’ın biraz gölgesinde kalsa da Arsenal’de bu sezon harikalar yaratıyor. Eğer Norveç Dünya Kupası’na katılma başarısı gösterseydi. Onun ismini de sıkça duyacağımızdan eminim.

Daha bir çok yıldız ve genç oyuncu Dünya Kupası’nı kaçıracak. Bunların içerisinden bir kaçını sizler ile paylaştık.