Dünya Kupası’nı Kaçıracak Yıldızlar

Arthur Melo : 2018 yılında yızdızı parlamaya başlayan yıldız, Gremio’dan, Barcelona’ya transfer olarak Avrupa macerasına başlamıştı. 2020 yılında, 76 Milyon Euro bedel ile Juventus’a satılan Brezilyalı orta saha oyuncusu şu dönemlerde Liverpool’da forma giyiyor. Geçirdiği ameliyat sebebiyle Ocak ayında sahalara dönmesi beklenen yıldız oyuncu 2022 Dünya Kupası’nı kaçıracak.

N’Golo Kante: Chelsea’nin orta saha ve ön libero bölgelerinde forma giyen Fransız oyuncusu yaşadığı uyluk sakatlığından dolayı Dünya Kupası’nı kaçıracak. Güncel piyasa değeri 40 Milyon Euro olan deneyimli oyuncu Fransız milli takımı için büyük kayıp olacak.

Kyle Walker: Bugüne kadar İngiltere milli takımının formasını 70 müsabakada sırtına geçiren Manchester City’nin deneyimli sağ beki, yaşadığı kasık sakatlığı sebebiyle 2022 Dünya Kupası’nı büyük ihtimal ile kaçıracak.

Pedro Neto: Wolverhampton’da forma giyen, güncel piyasa değeri 38 Milyon Euro civarında olan 22 yaşındaki  Portekizli genç yetenek Pedro Neto’nun sahaları dönüşü Aralık ayının ortalarını bulacak gibi duruyor. Büyük ihtimal ile Portekiz genç yeteneğinden Dünya Kupası’nda faydalanamayacak.

Paulo Dybala: Piyasa değeri 2018 yılında 110 Milyon euroları bulan Arjantinli forvet Juventus’da yaşadığı problemlerden dolayı kontratını yenilemedi ve bu sezon Roma’ya geçti. Yaşadığı uyluk sakatlığı sebebiyle Arjantin milli takımı bu önemli oyuncusundan Dünya Kupası’nda faydalanamayacak gibi duruyor.

Paul Pogba: Güncel piyasa değeri 48 milyon civarında olan Fransız yıldız,  Juventus’da yaşadığı diz sakatlığından sora ameliyat oldu. Ekim ayının sonlarına doğru sahalara dönmesi beklenen Pogba’nın antreman eksikliği yaşayacağı için Fransa milli takımında olması beklenmiyor.

Emile Smith Rowe: Arsenal’de forma giyen ve her geçen gün yıldızı parlamaya başlayan genç orta saha oyuncusu kasım ayının sonlarına doğru sahalara dönecek. Fakat onun da antreman eksikliği yaşacağından dolayı milli takım formasını giymesi beklenmiyor.

Georginio Wijnaldum: Hollanda milli takımında forma giyen Roma’nın deneyimli orta saha oyuncusu kaval kemiğindeki kırık sebebiyle ocak ayında yeşil sahalara dönecek. Onun yokluğu Hollanda milli takımı için büyük kayıp olacak.

Ronald Araujo: Güncel piyasa değeri 60 milyon civarında olan, Bercelona forması giyen, Uruguaylı genç defans oyuncusu yaşadığı sakatlık sebebiyle sahalara aralık ayının sonlarına doğru dönecek. Dünya kupasını kaçıracak o da Dünya Kupası’nı kaçıracak yıldızlar arasında bulunuyor.