Dünya Kupası’ndan Yıldızlar Kayıyor

2022 Katar Dünya Kupası yaklaştıkça sakatlanan yıldız isimlerde ülkelerinin kadrolarından çıkartılmaya başlandı. Tecrübeleri ve deneyimleri ile ülkelerinin kadrolarına güç katacak isimlerin yanı sıra genç yetenekler, yıldız adayları da turnuvada yer alamayacaklar ve kendilerini Dünya’nın futboldaki en büyük organizasyonu olan Dünya Kupası’nda gösterme fırsatını kaçıracaklar. Gelin bugüne kadar sakatlık kabusu yaşayan isimlere takımlar bazında göz atalım.

Fransa

Dünya Kupası öncesi sakatlıklar sebebiyle Fransa’nın başı oldukça dertte. Son Dünya Kupası’nda takımın önemli parçalarından olan Chelsea’nin tecrübeli oyuncusu N’Golo Kante takımdaki yerini alamayacak. Juventus’a dönen orta sahanın çalışkan ismi Paul Pogba’nın da Dünya Kupası’nı kaçıracağını menajeri Rafaela Pimenta açıkladı. Ayrıca Aston Villa’nın genç yıldızı Boukabar Kamara’da kendisini Dünya Kupası’nda gösteremeyecek yıldızlardan.

Defansın sigorta ismi Raphael Varane’nin durumu kesinlik kazanmasa da o da yüksek ihtimal ile Dünya Kupası’nda Fransa Milli takımındaki yerini alamayacak.

Portekiz

Portekiz Milli takımının ve Liverpool’un önemli ismi Diogo Jota adalesinden yaşadığı sakatlığı sebebiyle yeni yılın ilk aylarında sahalara dönecek ve Dünya Kupası’nı kaçıracak.

Portekiz’in büyük umutlar beslediği 22 yaşındaki genç yeteneği Pedro Neto’nun da Dünya Kupası sonrası sahalara dönmesi bekleniyor.

Belçika

Yaklaşık 2 aydır sahalardan uzak kalan Lukaku’nun iyileşmesi beklenirken, İnter oyuncunun sakatlığının nüksettiğini açıkladı. Durumu kesinlik kazanmasa da Lukaku Dünya Kupası’nı kaçırabilir.

Hollanda

Sezon başında Roma’ya transfer olan Georginio Wijnaldum, kaval kemiğindeki kırık sebebiyle Dünya Kupası’nı evinden izleyecek olan tecrübeli isimler arasında.

Senegal

Bayern Münih’in önemli isimlerinden olan 30 yaşındaki Bouna Sarr, ameliyat oldu ve Dünya Kupası öncesi Senegal Milli takımı için büyük bir kayıp.

Uruguay

Kaslarında kısmi tırtık tespit edilen Barcelona’nın ve Uruguay Milli takımının genç yıldızı Roland Arouja’nın yokluğu Uruguay defansında sorunlara yol açabilir. Genç yıldız Dünya Kupası’nda takımdaki yerini alamayacak.

Brezilya

2 sene önce Barcelona’dan Juventus’a transfer olan Arthur Melo, sezon başında Liverpool’a kiralanmıştı. Sakatlığı sebebiyle takımında forma giyemeyen orta saha oyuncusu Brezilya adına büyük kayıp olacak.

Arjantin

Sezon başında Juventus ile sözleşme imzalamayarak Roma’nın yoluna tutan Paulo Dybala’nın sakatlığı oldukça ciddi. Arjantin Milli takımı bu sene Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda ondan yararlanamayacak.

2022 Katar Dünya Kupası’nı kaçıracak bazı yıldız adayları ve tecrübeli oyunculara göz attık. Umarız budan sonraki süreçte sakatlıklar olmaz ve biz de Dünya Kupası’nda yer alacak önemli isimleri, genç yetenekleri, yıldızları ve yıldız adaylarını izlemekten mahrum kalmayız.