DÜNYA KUPASI’NDA GÖZLE PLAY-OFF MAÇLARINDA

Dünya Kupası maçları geçtiğimiz gün, 16 Kasım Salı akşamı tamamlandı. Eleme maçları bittiği için direkt olarak kendi gruplarından çıkan ülkeler 2022 Katar Dünya Kupası’na gitmeye hak kazandı.

Dünya Kupası için son bir şansa daha sahip olan takımlar için ise play-off maçları oynanacak. 26 Kasım Cuma günü play-off maçları için kura çekimi yapılacak. Türkiye milli takımı da bu kuraya dahil olacak.

Türkiye, Portekiz, İsveç, İtalya, Galler, İskoçya, Rusya, Polonya, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Avusturya ve Çekya gibi takımlar play-off maçlarına çıkıp son kez şanslarını deneyecekler.

TÜRKİYE PLAY-OFF’LARDA BAŞARI ARAYACAK

Stefan Kuntz ile beraber başarılı bir dönüş yapabilen Milli takım Türkiye play-off mücadelelerinde de başarılı olup Dünya Kupası’na, Katar’a gitmek istiyorlar. Bu heyecanlı atmosferi yaşamak isteyen milli takım Türkiye Mart 2022’de oynanacak olan play-off maçlarında sonuna kadar mücadele edecek.

2022 FIFA Dünya Kupası play-off yarı final maçları 24 Mart Perşembe – 25 Mart Cuma 2022 tarihlerinde oynanacak. Bu maçları geçebilen takımlar ise final maçına çıkmaya hak kazanacak.

Heyecanla beklenen ve merak edilen final müsabakalarını ise 28 Mart Pazartesi – 29 Mart Salı 2022 tarihlerinde izleyebileceğiz. 2022 Katar Dünya Kupası için tüm ülkelerin belli olmasına çok az bir zaman kaldı.

26 Kasım Cuma akşamı Türkiye saati ile 19.00’da İsviçre’nin Zürih kentinde çekilecek olan kura ile tüm rakipler ve maçlar belli olacak. Stefan Kuntz’un önderliğindeki Türkiye Milli takımımızın olası rakipleri; Portekiz, İsveç, İtalya, Galler, İskoçya, Rusya, Polonya, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Avusturya ve Çekya olacak.

PLAY-OFF’LARA HEYECAN YÜKSEK

Grup elemelerinde direkt olarak 2022 Katar Dünya Kupası’na gidemeyen ülkeler play-off maçları ile son kez şanslarını deneyecekler. Oldukça heyecanlı ve kıran kırana geçecek olan bu heyecanlı maçlar 2022 Mart ayında oynanacak.

Play-off’a kalan ülke takımlarının rakipleri 26 Kasım Cuma akşamı belli olacak ve takımların hazırlanmaları için 3 aylık bir süreleri olacak. Fiziksel olarak hemen hazırlanmaya başlayamasalar da taktiksel olarak özellikle teknik hocalar hazırlanmaya başlayacak.

Tüm milli takımlara play-off maçlarında başarılar!