Dünya Kupası’nda Arjantin’e İlgi

2021/2022 sezonunun bitmesine artık çok kısa bir süre kaldı ve futbol kamuoyunun ilgisi iyiden iyiye sonbaharda oynanacak Dünya Kupası’na kaydı. Dünyanın en büyük futbol organizasyonu olan turnuvaya ilgi oldukça yüksek ve biletler de satılmaya devam ediyor. Bununla birlikte kura çekiminin yapılmasından sonra 23 milyon 500 bin bilet daha satılırken, en çok bilet talebinin Arjantin maçlarına olduğu açıklandı.

Arjantin Revaçta

2021/2022 sezonunun sonlanmasına artık çok az bir süre kaldı ve birçok ligde küme düşecek takımlar da şampiyonlar da belli oldu.

Bununla birlikte sene başından bu yana her geçen gün daha da artan ilgi artık iyiden iyiye Dünya Kupası’na kaymış durumda. Futbolun en büyük organizasyonu bu yıl tarihinde ilk kez yaz ayları dışında ve ilk kez bir Arap yarımadası ülkesinde düzenlenecek.

Katar’da düzenlenecek turnuvaya eleştiriler ne kadar yüksekse ilgi de o kadar yüksek. FIFA tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre 1 Nisan tarihinde yapılan kura çekiminden sonra tam 23 milyon 500 bin bilet daha satıldı.

Açıklamaya göre en çok bilet talep eden 8 ülke arasında İngiltere, Suudi Arabistan, Arjantin, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Fransa ve Katar yer aldı. Bununla birlikte en çok bileti satılan Milli Takımın da bu 8 ülkeden biri olan Arjantin olarak öne çıktığı ifade edildi.

Final maçı ve Arjantin’in grup maçları haricinde İngiltere-Amerika Birleşik Devletleri maçının da en çok talep edilen maç olduğu ifade edildi.

Messi’nin Son Dansı

Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden biri olan Lionel Messi ile alakalı olarak her zaman Diego Armando Maradona kıyaslaması ve benzetmesi yapılır. Bununla birlikte Arjantinli efsane vefat ettikten sonra oynanacak ilk Dünya Kupası olan 2022 Dünya Kupası’nda Messi’nin nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Çünkü futbolseverlerin belirli bir kısmı Arjantinli oyuncunun tarihin en iyisi olarak anılabilmesi ve Maradona’yı dahi geride bırakabilmesi adına ülkesiyle birlikte bir Dünya Kupası kaldırması gerektiğini savunuyorlar.

Kariyerinin artık son demlerine gelen ve 2022’den bir sonraki Dünya Kupası’nda artık çok daha yaşlı bir oyuncu haline gelecek olan Lionel Messi için bu durum Katar’da oynanacak organizasyonun son dans olarak nitelendirilmesine neden oluyor.

34 yaşındaki oyuncu bir sonraki turnuvaya kadar beklemek istemiyorsa bu sezon Katar’da şovunu yapmalı. C Grubu’nda yer alan Arjantin, turnuvanın grup aşamasında Suudi Arabistan, Meksika ve Polonya ile karşılaşacak.

Grubun tartışmasız en net favorisi olan Arjantin, geriye kalan maçlarda nasıl bir performans gösterecek bilet satışlarından da anlaşılabildiği gibi en net merak edilen durum. 2022 Dünya Kupası, Katar’da oynanacağı için 21 Kasım’da başlayacak ve 18 Aralık’ta oynanacak final mücadelesiyle sona ererek Dünya’nın en büyüğünü belirleyecek.