Dünya Kupası Programı Netleşmeye Başlıyor

2022 Dünya Kupası mücadelesine ev sahipliği yapacak olan Katar’da, organizasyonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediliyor. 21 Kasım’da başlaması planlanan büyük etkinliğin bitiş tarihi ise 18 Aralık olarak belirlendi. İlk kez kışın oynanacak olan turnuvada her gün 4 maç oynanmış olacak ve 12 günde grup aşaması da tamamlanmış olacak.

Katar’ın ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası için bilgiler netleşmeye başladı. 21 Kasım günü başlayacak olan turnuvanın bitiş tarihi ise 18 Aralık olarak belirlendi.

Turnuva tarihinde ilk defa maçlar kışın oynanmaya hazırlanırken, 2022 Dünya Kupası mücadelelerinin de günde 4 maç şeklinde oynanacağı belirtildi.

Ev sahipliği yapacak olan Katar’ın A Grubu’daki maçla başlayacak olan Dünya Kupası açılışında, heyecan ve hazırlıklar ise devam ediyor.

60 bin kişilik Al Bayt Stadyumu’nda gerçekleşecek olan ilk mücadelenin yanı sıra, turnuvanın maçları ise günde 4 maç şeklinde gerçekleşecek.

Turnuvanın Final Maçı 18 Aralık 2022 Tarihinde

12 günde grup aşamasının tamamlanacağı ifade edilirken, turnuvanın son 16 turu 3-6 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Çeyrek turu için ise 9-10 Aralık tarih aralığı belirlenirken, yarı final maçlarının da 13-14 Aralık’ta yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Turnuvanın final maçının ise 18 Aralık 2022 tarihinde yapılacağı duyuruldu.

Güncel Yazılar