Dünya Kupası Öncesi Arjantin Sakatlık Riskini Azaltmak İstiyor

2021 yılında düzenlenen Kupa Amerika’yı 28 yıl aradan sonra kazanmayı başaran Arjantin, hem ezeli rakibi Brezilya’yı kendi evinde mağlup etmeyi başarmış. Hem de Dünya Kupası öncesi tüm gözleri üzerine çevirmişti.

Kupa Amerika’na zaferinin ardından 2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemleri’nde de mağlubiyet yüzü görmeden Elemeleri geçmeyi başaran Tangocular, acaba 37 yıl aradan sonra tekrar Arjantin Dünya Kupası’nı 3. kez almayı başarabilir mi sorularını iyiden iyiye sordurmaya başladı.

Ayrıca Messi’de Kupa Amerika ile beraber Arjantin Milli takımı forması altındaki ilk kupasını almayı başardı. Son Dünya Kupası olması beklenen yıldız oyuncunun bu turnuvaya son derece önem verdiği aşikar. Milli takım formasına veda ederken Dünya Kupası Şampiyonu apoletini de takmak istiyor.

Yıldız isim bu sezon PSG forması altında gösterdiği muhteşem performans ile de herkesin dilinde. Fransa Lig’inde oynadığı 12 müsabakada; 7 gol atıp, 10’da asist yapmayı başaran Messi, ayrıca Şampiyonlar Lig’inde çıktığı 5 karşılaşmada da 4 gol, 4 asist ile oynadı.

Futbolseverlerin heyecan ile beklediği 2022 Katar Dünya Kupası yaklaşırken bazı ülkeler oyuncularının sakatlanma risklerini azaltmak için çeşitli yollara başvuruyorlar.

Yıldız ismin Dünya Kupası’na sayılı günler kala PSG teknik patronu Christophe Gaiter’den özel bir istekte bulunmuş ve sakatlanma riskini ortadan kaldırmak için son maçta oynamak istemediğini iletmişti. Gaiter, Messi’nin bu talebine olumlu yaklaşmış ki, yıldız isim Lorient ile oynanan müsabakada takım kadrosunda yer almamıştı.

Bu isteğin ardından Arjantin Futbol Federasyonu, kadrosunda Arjantinli oyuncu bulunduran İngiltere Premier Lig’i takımlarından özel bir istekte bulundu.

Yazılı olarak bildirilen istekte, Arjantinli oyuncuların Milli takım kamplarına daha erken bir tarihte gönderilmesi ve 12 – 13 Kasım tarihleri arasında oynanacak Premier Lig’i maçlarında oynatılmamalarını talep etti. Bu talep İngiltere Premier Lig’i kulüplerince reddedildi.

Messi önderliğinde Arjantin 2022 Dünya Kupası’na öyle inanmış durumdaki, turnuva öncesinde her hangi bir aksilik yaşamamak için elinde geleni yapıyor.

Ayrıca Arjantin taraftar Grubu Ultras’ın, Messi’yi Dünya Kupası öncesi sakatlayacak her hangi bir oyuncuya yönelik ölüm tehdidi içeren açıklamasını da unutmamak gerek.