Dünya Kupası Kylian Mbappe İçin Önemli Bir Sınav Olacak

Dünya Kupası; dört yılda bir düzenlenen ve futbolseverleri ekran başına kilitleyen bir organizasyondur. Takdir edersiniz ki, Dünya Kupası maçları; yaz aylarında oynanır. Ancak, Katar’daki Dünya Kupası; hava şartlarından dolayı Kasım ayında başlayıp Aralık ayında sona erecek.

Her Dünya Kupası öncesinde bazı yıldız futbolcuların söz konusu organizasyona damga vuracaklarına dair tahminler yapılır. 2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan organizasyon öncesinde de beklentilerin bir hayli yüksek olduğu isimlerin başında Kylian Mbappe’nin geldiğini söyleyebiliriz. Ancak, Dünya Kupası; Kylian Mbappe için çok zor geçeceğe benziyor.

Fransız Yıldız Paris Saint Germain’deki Takım Arkadaşları ile Sorunlar Yaşıyor

Kylian Mbappe; 2017 – 2018 sezonundan bu yana Fransa’nın ünlü kulübü Paris Saint Germain’de forma giyiyordu. Fransız yıldızın sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erdi. Kylian Mbappe’nin Real Madrid’e gideceği iddia ediliyordu. Fakat, Paris Saint Germain; oyuncuyu ikna etmek adına ona reddedemeyeceği türden bir teklif sundu. Oyuncuya brüt olarak 90 milyon Euro maaş teklif edildi. Kylian Mbappe; söz konusu teklifi reddedemedi. Paris Saint Germain ile üç yıllık yeni bir sözleşme imzaladı.

Fransız yıldız için her şeyin daha iyiye gideceği iddia ediliyordu. Fakat, Kylian Mbappe’nin maaşı; takım içerisindeki dengeleri alt üst etti. Paris Saint Germain yönetiminin oyuncuya birtakım imtiyazlar sunması da diğer futbolcuların tepkisini çekti. Kylian Mbappe; ilk olarak Brezilyalı yıldız Neymar ile sorunlar yaşadı. Fransız yıldızın Neymar’ı takımda istemediği iddia edildi.

24 yaşındaki futbolcunun Paris Saint Germain’in bir diğer yıldız oyuncusu Lionel Messi ile de arasının iyi olmadığı söyleniyor. Hatta, iki oyuncunun geçtiğimiz haftalarda oynanan bir maç sırasında duran top kullanma konusunda anlaşmazlık yaşadıkları iddia ediliyor. 2022 – 2023 sezonu; Kylian Mbappe için çok zor geçecek. Fransız yıldız; kendisi hakkındaki karalama kampanyasına anlam veremiyor.

Fransa Dünya Kupası’nı Üst Üste İkinci Kez Kazanmak İstiyor

Fransa; 2018 yılında Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nı müzesine götürmeyi başarmıştı. Bu sayede, yirmi yıllık bir aranın ardından yeniden dünyanın en büyük takımı olduğunu kanıtlamıştı. Fransa; 2022 Dünya Kupası’nda da aynı amaca sahip! Bu kupayı da müzesine götürerek üst üste ikinci defa en iyi olduğunu ispat etmek istiyor.

Fransa; Dünya Kupası’nda D Grubu’nda mücadele edecek. Rakipleri arasında Danimarka, Tunus ve Avustralya bulunuyor. Fransa’nın bu gruptan çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta, grup birinciliği için en önemli aday olduğu ifade ediliyor. Fransa; kura şansının yardımıyla Dünya Kupası’nda ilerleyecektir.

Kylian Mbappe Fransa’nın En Büyük Yıldızı Olarak Gösteriliyor

1998 doğumlu oyuncu; 2017 yılından bu yana milli takımda forma giyiyor. Bugüne kadar toplam 57 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 27 gol atıp 21 asist yapmayı başardı.