Diamond in the Desert Kullanıma Hazır

2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Katar, statlarını teker teker yapmaya devam ediyor. Hız kesmeden çalışmalarını sürdüren ülke, 40 bin seyirci kapasiteli stadının tamamlandığını duyurdu.

Tüm dünyanın büyük bir merakla beklemekte olduğu 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonunun hazırlıkları devam ediyor. Etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Katar, ilk 5 yıldızlı stadının çalışmalarını ise tamamladığını duyurdu.

Çöldeki Elmas anlamına gelen ve Diamond in the Desert adının verilmiş olduğu stadın kapasitesinin ise 40 bin kişi olduğu ifade edildi.

İlk 5 Yıldızlı Stat

Organizasyonun ev sahibi ülkesi Katar’ın başkenti olan Doba’da bulunan Diamond in the Desert, ülkenin ilk 5 yıldızlı stadı oldu.

Gelecek yılda Dünya Kupası mücadelelerine ev sahipliği yapacak olan stadın tamamlanması ile, 8 stadın 3’ü tamamlanmış oldu.

Elmasa benzeyen üçgen bir tasarımı bulunan statta seyirci kapasitesinin de 40 bin kişi olduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Katar 2022 Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Genel Müdürü Nasser Al Khater oldu.

Khater stadyumu benzersiz kılan ve aynı zamanda mirasın da önemli bir parçası olan Eğitim Şehri’nin kalbindeki yeri olduğunu belirtti. Eğitim Şehri’nin de sekiz uluslararası üniversitenin uydu kampüsleri dahil olmak üzere çeşitli eğitim tesislerinde ev sahipliği yaptığını ekledi.

Güncel Yazılar