David Beckham

David Beckham 1998 Dünya Kupası’na İlişkin Konuştu

Futbol dünyasının efsane isimlerinden biri olan David Beckham, katılmış olduğu bir konferansta önemli açıklamalara imza attı. 1998 Dünya Kupası mücadelesine ilişkin konuşan sporcu, o dönem yaşadıklarını da anlattı.

Futbolun önemli isimlerinden biri olarak da bilinen David Beckham, 1998 Dünya Kupası organizasyonuna ilişkin önemli açıklamalara imza attı. O zamanlarda yaşamış olduğu şeylere değinen efsane isim, Arjantin ile olan oyunda gördüğü kırmızı karta ilişkin de konuştu. Gördüğü kırmızı kart sonrasında kendisine gelen tepkilerin son derece acımasızca olduğunu belirten Beckham, tepkileri de eleştirdi.

1998 Dünya Kupası organizasonunun son 16 turunda Arjantin ile olan maça değinen İngiliz futbolcu, yaptığı hataya tepkilerin çok acımasız geldiğini ekledi.

Yardım Alma İhtiyacı Duymadım

Oyun sırasında Diego Simeone’ye yapmış olduğu hareket sebebiyle kırmızı kart gören futbolcu, bu sebeple de oyun dışı kalmıştı.

Maçın ardından da İngiltere’de en nefret edilen isimlerden biri olan Beckham, bu süreçte ölüm tehditleri ile bile karşılaşmıştı.

Bir hata yaptığını ve aldığı tepkilerin de çok acımasız olduğunu ifade eden sporcu, o dönemde sosyal medyanın hayatta olması durumunda çok farklı bir hikaye çıkacağını belirtti. Fakat şanslı olduğunu ve kendisini destekleyen insanlar olduğunun da altını çizdi. Ve kimseden yardım almaya da ihtiyacı olmadığını hissettiğini vurguladı. Ve yaşadıklarıyla da kendisinin başa çıkmaya çalıştığını belirtti.

Güncel Yazılar