Darüşşafaka Tekfen Kupa Maçında Kural Hatası İddiasında Bulundu

Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası maçı için karşı karşıya gelen Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen müsabakası için kural hatası iddiası ortaya atıldı.

Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası final müsabakası için karşı karşıya gelen Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen maçında, kural hatası iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Kupa maçında 74-71 skorla üstün gelen sarı lacivertli ekip, kupanın da sahibi olmayı başarmıştı. Fakat maçın son dakikalarında yaşanan faul, müsabakada kural ihlali olduğunu ve bu hatanın da skora etki ettiğine dair bir iddia ortaya atıldı.

Faule 3 Oyuncu Dahil Oldu

Yeşil siyahlıların konuya ilişkin yaptığı açıklama ise, Tekfen ekibinin resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Yapılan açıklamada, faule dahil olan 3 oyuncunun altı çizilirken, kararın da yanlış olduğu ve maç sonucuna etki ettiği belirtildi.

Hakkını savunmak adına yapılan açıklamada, maçın son dakikasında faule dahil olan oyuncuların, sarı lacivertlilerden Jan Vesely, Darüşşafa Tekfen ekibinden de Kartal Özmızrak ve Jonathan Hamilton olduğu belirtildi.