Danimarka Sahasında Tek Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda Danimarka, 12 Ekim Salı günü kendi sahasında Avusturya’yı konuk etti. Parken Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Avusturya oldu.

Ev sahibi Danimarka’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Joakim Maehle kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan teknik direktör Franco Foda önderliğindeki konuk takım Avusturya, 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi mağlup eden teknik direktör Kasper Hjulmand yönetimindeki Danimarka ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 8. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Danimarka Sahasında Tek Golle Kazandı

Danimarka’ya Galibiyeti Getiren Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan karşılaşmaya ev sahibi Danimarka, rakibi Avusturya karşısında Schmeichel, Christiensen, Kjaer, Vestergaard, Wass, Höjbjerg, Delaney, Maehle, Olsen, Poulsen ve Damsgaard 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Avusturya ise rakibi Danimarka karşısında Bachmann, Posch, Hinteregger, Trimmel, Alaba, Ilsankeri Grillitsch, Laimer, Sabitzer, Grüll ve Ercan Kara 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında hem ev sahibi Danimarka hem de konuk takım Avusturya, kaleye çektikleri isabetli şutlarla, rakip ceza sahasında buluştukları toplarla, kullandıkları köşe vuruşları ve serbest vuruşlar ile gol pozisyonlarına girmeyi başardılar.

Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadığı için mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da gol sesi çıkmadı. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın 53. Dakikasında ev sahibi Danimarka, Thomas Delaney’in asistinde Joakim Maehle’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki taımdan da başka gol sesi çkmadığı için ev sahibi Danimarka, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Avusturya’yı 1 – 0’lık skor ile mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Danimarka’da Was ve Delaney; konuk takım Avusturya’da ise Trimmel ve Sabitzer maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Danimarka’da Dolberg, Stryger, Nörgaard ve Jensen; konuk takım Avusturya’da ise Schaub, Onisiwo, Gregoritsch ve Kainz oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Danimarka Sahasında Tek Golle Kazandı

Danimarka Namağlup Yoluna Devam Ediyor

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan mücadelede deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Avusturya sahadan puan alamadan ayrıldı. Böylece haftayı puansız kapatan konuk takım Avusturya ise F Grubu’nda 10 puan ile dördüncü sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi sahib Danimarka ise 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece ev sahibi Danimarka,  F Grubu’nda puanını 24 yaptı ve liderliğini sürdürmüş oldu.