Danimarka Dünya Kupası’nın Sürpriz Takımı Olabilir

Danimarka denildiği zaman insanların aklına 1992 yılında düzenlenen Avrupa Şampiyonası geliyor. Turnuvaya son anda katılan Danimarka herkesi şaşırtarak Avrupa şampiyonu olmayı başarmıştı. Danimarka; yıllar içerisinde birçok farklı organizasyonda yer aldı. Turnuvalara renk katmayı başardı. Son olarak, Euro 2020’ye de katıldı. İlk maçta takımın yıldız ismi Christian Eriksen’in herkesi şok eden kalp rahatsızlığı ile sarsıldı. Ancak, diğer maçlarda fena olmayan bir performans ortaya koydu. Euro 2020’nin de sürpriz takımı oldu.

Danimarka; 2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda boy göstermeye hazırlanıyor. Gelin, Danimarka’nın grubuna ve şansına yakından bakalım!

Danimarka D Grubu’nda Yer Alıyor

Danimarka; diğerlerine kıyasla daha zor bir grupta yer alacak. Kuzey ülkesinin grubunda son Dünya şampiyonu Fransa’nın yanı sıra Tunus ve Avustralya da yer alıyor. Danimarka ile Fransa arasında grup birinciliği konusunda bir yarışın olacağı kesin! Ancak, Fransa’nın güçlü ve alternatifli kadrosuyla Danimarka’ya kıyasla bir adım önde olduğunu ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra, Tunus ve Avustralya’nın tam bir kapalı kutu olduğunu söylemek mümkün! Yine de Danimarka’nın bu gruptan rahat bir şekilde çıkacağı düşünülüyor.

Danimarka; gruptaki ilk maçında 22 Kasım 2022 tarihinde saat 15.00’te Tunus ile karşı karşıya gelecek. Ardından, ikinci maçında 26 Kasım 2022 tarihinde saat 18.00’de Fransa ile karşılaşacak. Son olarak, 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 17.00’de Avustralya ile kozlarını paylaşacak. Danimarka; bu gruptan büyük bir sürprizi gerçekleştirerek birinci olarak da çıkabilir. Bunu başardığı takdirde önünün açık olduğunu ve kura şansıyla çeyrek finale kadar gidebileceğini de ifade edebiliriz.

Christian Eriksen Takımın En Önemli Kozu Olacak

Danimarka’nın 2022 Dünya Kupası’ndaki en önemli kozu tahmin edebileceğiniz gibi Christian Eriksen olacak. 1992 doğumlu oyuncu; Euro 2020’de yaşamış olduğu talihsiz rahatsızlığın ardından bir süre futboldan uzak kaldı. Ancak, 2021 – 2022 sezonunun ikinci yarısında Brentford’a imza atarak futbola geri döndü. Oynadığı futbol ile eski formundan bir şey kaybetmediğini gösterdi. 30 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz günlerde Manchester United ile üç yıllık sözleşme imzaladı.

Christian Eriksen; 2010 yılının Mart ayından bu yana Danimarka milli takımının formasını giyiyor. Bugüne kadar 115 defa milli formayı giydi. Söz konusu maçlarda 38 gol atıp 26 asist yaptı. 30 yaşındaki oyuncu; belki de son defa Dünya Kupası’nda yer alacak.

Andreas Cornelius Dünya Kupası’nda Sahne Almaya Hazırlanıyor

Danimarka’nın kadrosunda Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı bir isim de bulunuyor. 2021 – 2022 sezonundan bu yana Trabzonspor’da forma giyen Andreas Cornelius; aynı zamanda Danimarka milli takımının kadrosunda da yer alıyor. 1993 doğumlu santrafor; bugüne kadar milli formayla 43 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 13 gol atıp üç asist yaptı.