Çekya Kendi Sahasında Galler İle Berabere Kaldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda Çekya, 8 Ekim Cuma günü kendi sahasında Galler’i konuk etti. Sinobo Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu gollü mücadele karşılıklı atılan 2’şer gol ile 2 – 2 berabere sona erdi.

Ev sahibi Çekya’nın gollerini Jakub Pesek ve Danny Ward (kendi) kalesine atarken; konuk takım Galler’i gollerini ise Aaron Ramsey ve Daniel James kaydetti.

Çekya ve Galler’in Karşılaşmada Attığı Goller ve Asistler

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 36. Dakikasında konuk takım Galler, Neco Williams’ın asistinde Aaron Ramsey’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Bu golden 2 dakika sonra 38. Dakikada ise ev sahibi Çekya, Kajub Pesek’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 1 berabere sona erdi. Maçın 49. Dakikasında ev sahibi Çekya, Galler oyuncusu Danny Ward’ın kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 69. Dakikasında ise konuk takım Galler, bu kez Harry Wilson’un asistinde Daniel James’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 2 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Çekya, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Galler ile 2 – 2 berabere kaldı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Çekya’da Barak ve Sadiler; konuk takım Galler’de ise Ramsey, Ampadu ve Moore maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Çekya ve Galler’in E Grubu’ndaki Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda oynanan mücadelede kendi sahasında konuk ettiği rakibi ile berabere kalan Çekya, rakibi Galler ile 1’er puan aldılar. Böylece ev sahibi Çekya, E Grubu’nda puanını8 yaparak ikinci sırada kendisine yer buldu. Diğer yandan konuk takım Galler de E Grubu’nda puanını 8 yaptı ve üçüncü sıraya yerleşti.