Çekya Kendi Sahasında 2 Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 10. Hafta maçında Çekya, 16 Kasım Salı günü kendi sahasında Estonya’yı konuk etti. Ceska Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Estonya oldu.

Ev sahibi Çekya’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Jakub Brabec ve Jan Sykora kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Estonya, 2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda 6. Mağlubiyetini aldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi Çekya ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda 4. Galibiyetini elde etti.

Çekya’ya 3 Puanı Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 10. Hafta karşılaşmasına ev sahibi Çekya, rakibi Estonya karşısında Vaclik, Zima, Brabec, Coufal, Novak, Kral, Sadilek, Masopust, Barak, Pesek ve Vydra 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Estonya ise rakibi Çekya karşısında Igonen, Paskotsi, Tamm, Mets, Kuusk, Sinyavskiy, Poom, Kreida, Vassiljev, Sappinen ve Sorga 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında hem ev sahibi Çekya hem de konuk takım Estonya, tehlikeli gol pozsiyonlarına girmeyi başardılar. Fakat her iki takımda son vuruşları istedikleri gibi yapamadıkları için ilk yarıda aradıkları gol ve golleri bulamadılar.

Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. İkinci yarıda maçın 59. Dakikasında ev sahibi Çekya, David Zima’nın asistinde Jakub Brabec’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 85. Dakikasında ev sahibi Çekya, bu kez Jan Kopic’in asistinde Jan Sykora’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Çekya, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Estonya’yı 2 – 0 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Çekya’da Lukas Masopust ve Jan Kopic; konuk takım Estonya’da ise Maksim Paskotsi, Vladislav Kreida ve Marten Kuusk maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Çekya ve Estonya 2022 Dünya Kupası Şanslarını Kaybettiler

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 10. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Estonya, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu ve E Grubu’nda 4 puan ile dördüncü sırada kalarak 2022 Dünya Kupası’na gitme şansını kaybetti.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta ikinci yarıda attığı goller ile rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Çekya, 3 puanı hanesine yazdırdı ve E Grubu’nda puanını 14 yaptı. Fakat bu sonuç ev sahibi Çekyya’nın 2022 Dünya Kupası’na gitmesine yeterli olmadı.