Cebelitarık Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nin En Başarısız Takımlarından Birisi Oldu

2022 yılında Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda 32 takım kıyasıya mücadele verecek. Her ülkenin katılma hayalini kurduğu bu turnuva öncesinde eleme maçları da sona ermek üzere! Bilhassa Avrupa elemelerinde Kasım ayında son maçlar oynanacak.

Cebelitarık; Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde gösterdiği başarısız performans ile dikkat çekiyor. Aslına bakıldığında bu durum pek sürpriz değil! Birçok oyuncusu futbol dışında farklı işlerle de ilgileniyor.

Bir başka deyişle, kadrodaki futbolcuların profesyonel olmadığını söylemeliyiz. Gelin, Cebelitarık’ın aldığı sonuçlara yakından bakalım!

Cebelitarık Türkiye’ye Her İki Maçta da Yenildi

4 Eylül 2021 tarihinde oynanan Cebelitarık – Türkiye mücadelesi; Türkiye’nin 3-0’lık üstünlüğü ile sona erdi. Victoria Stadyumu’nda oynanan mücadelede Türkiye’nin gollerini Halil Dervişoğlu, Hakan Çalhanoğlu ve Kenan Karaman kaydetti.

Cebelitarık; 13 Kasım 2021 tarihinde Türkiye ile bu defa deplasmanda karşılaştı. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan mücadeleyi Türkiye 6-0 kazanmasını bildi.

Kerem Aktürkoğlu, Halil Dervişoğlu (2), Merih Demiral, Serdar Dursun ve Mert Müldür’ün attığı gollerle sonuca ulaşan Türkiye karşısında bir hayli etkisiz olan Cebelitarık; maçın 22. dakikasında Olivero’nun kırmızı kart görmesiyle çok uzun bir süre 10 kişi oynamak zorunda kaldı.

Gruptaki Diğer Takımlar da Cebelitarık’a Üstünlük Kurdular

Cebelitarık’ın başarısız performansı yalnızca Türkiye maçlarından ibaret değil! 24 Mart 2021 tarihinde gruptaki ilk maçında kendi sahasında Norveç’i konuk eden Cebelitarık; maçtan 3-0 yenik ayrıldı. Norveç’in gollerini Sörloth, Thorstvedt ve Svensson kaydetti.

Cebelitarık; bir sonraki maçında 27 Mart 2021 tarihinde bu defa Karadağ ile deplasmanda karşılaştı. Bu maçı da 4-1 kaybetti. Hollanda; 30 Mart 2021 tarihinde Cebelitarık’ı 7-0 gibi farklı bir skorla yenerek grubun favorisi olduğunu ispat ediyordu. Hollanda’nın bu maçtaki gollerini Depay (2), Berghuis, Luuk de Jong, Wijnaldum, Malen ve van de Beek kaydetti.

Cebelitarık; Eylül ayında oynanan maçlarda da sıfır çekti. Sırasıyla Letonya’ya 3-1, daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’ye 3-0 ve son olarak Norveç’e 5-1 kaybetti. Ekim aylarındaki maçlar da hüsranla sonuçlandı. 8 Ekim 2021 tarihinde Karadağ’a 3-0 yenilirken 11 Ekim 2021’de de Hollanda’ya 6-0 kaybetti.

Cebelitarık; 13 Kasım 2021 tarihindeki Türkiye maçının ardından gruptaki son maçında 16 Kasım 2021 tarihinde kendi sahasında Letonya’yı ağırlayacak. Grubun son sırasında yer alan Cebelitarık; attığı üç gole karşılık olarak kalesinde 40 gol gördü.

Cebelitarık’ın En Değerli Oyuncusu Scott Wiseman!

Ülkenin güncel tarih itibariyle yetiştirmiş olduğu en değerli oyuncusunun 1985 doğumlu Scott Wiseman olduğunu söyleyebiliriz.

Sağ bek pozisyonunda forma giyen oyuncu; İngiltere’nin Hull City takımının altyapısından yetişti. Uzun süre İngiltere’de farklı liglerde top koşturdu. Oyuncunun Transfermarkt değeri 200 bin Euro! Bir başka deyişle, oyuncunun Cebelitarık kadrosundaki en değerli isim olduğunu söyleyebiliriz.