Carles Puyol

Carles Puyol Kafa Golüyle Yine Hatırlandı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada spor faaliyetlerinin etkilenmesi, geçmiş organizasyonların tekrar gündeme gelmesine neden oldu. Pandemi nedeniyle çok sayıda organizasyon için erteleme kararı alınırken, liglerde ise devam edip etmeme konusunda yaşanan kararsızlık süreci devam ediyor. 2022 Dünya Kupası hazırlıkları devam ederken ise, önceki mücadeleler tekrar gün yüzüne çıktı. 7 Temmuz 2010 tarihinde İspanya’nın Dünya Kupası yarı finali mücadelesinde Almanya’yı 1-0 mağlup ettiği de tekrar konuşulanlar arasında yer aldı.

7 Temmuz 2010 tarihinde, İspanya Dünya Kupası yarı finallerinde Almanya ile mücadele ediyordu. Maça damga vuran gol ise, Carles Puyol ile gelmişti.

Ülkesini Finale Yükseltmişti

İspanya’nın, Carles Puyol ile atmış olduğu golün yıl dönümünde tekrar o muhteşem vuruş anıldı. Almanya ile olan yarı final mücadelesinin tek golü yıldız isim ile gelmişti.

Oyunun 73’üncü dakikasında etkileyici bir kafa golüne imza atan Puyol, bu gol sayesinde ilk Dünya Kupası finaline yükselmeyi başarmıştı.

Futbol tarihi bakımından büyük öneme sahip olan bu gol, Dünya Kupası tarihine de yazılan atışlardan biri olmuştu.

Atmış olduğu kusursuz kafa golüyle ülkesini Dünya Kupası mücadelesinde finale yüksel yıldız isim, her yıl olduğu gibi bu yıl da hatırlandı.

Güncel Yazılar