2002 Dünya Kupası

Çağlar Söyüncü’nden Dünya Kupası İtirafı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City takımında forma giyen Çağlar Söyüncü, 2002 Dünya Kupası ile futbolla tanıştığını söyledi.

 

İngiltere Premier Lig ekibi olan Leicester City takımının formasını giyen milli futbolcumuz olan Çağlar Söyüncü, kariyerine ilişkin itiraflarda bulundu. Futbolla tanışmasının 2002 Dünya Kupası ile gerçekleştiğini söyleyen sporcu, takımında artık ilk 11 oyuncuları arasında yer aldığını da belirtti. Bunun da kendisinde daha fazla çalışma yükü eklediğinin altını çizdi.

 

Yapmış olduğu açıklamada milli takım aralarının yanı sıra tatillerinde de Türkiye’ye geldiğini ekleyen sporcu, geçmişindeki bir anısını da anlattı. 2002 Dünya Kupası’nı hatırladığını söyleyen milli oyuncu, o zamanlarda 7 yaşında olduğunu ekledi. Futbolla da bu organizasyonda tanıştığını belirterek, 2008 yılında da Avrupa Şampiyonası’na yönelik hatırladıklarına değindi.

 

Mili Formayı Giymek Anlatılmaz Bir Duygu

 

2008 yılındaki organizasyonda Nihat Kahveci’nin Çek Cumhuriyeti mücadelesinde ve Semih Şentürk’ün de Hırvatistan maçındaki gollerinin çok önemli olduğunu da vurguladı. O maçlarda herkesin de ekranlara yapıştığını ve kadrodaki isimlerin kendi jenerasyonu için bir rol model olduğunu ifade etti.

 

Gurur duyduklarını ve onlardan birisi olmak istediklerini de belirten Söyüncü, şu anda milli formayı giymenin de anlatılmaz bir duygu olduğunu söyledi.