Bulgaristan Sahasında Galibiyeti 2-1 Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda Bulgaristan, 12 Ekim Salı günü kendi sahasında Kuzey İrlanda’yı konuk etti. Vasil Levski Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Kuzey İrlanda oldu. Ev sahibi Bulgaristan’a kendi sahasında galibiyeti ve  puanı getirne golleri Todor Nedelev kaydetti.

Konuk takım Kuzey İrlanda’nın tek golünü ise Conor Washington attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan teknik direktör Ian Baraclough önderliğindeki konuk takım Kuzey İrlanda, 2022 Dünya Kupası C Grubu’nda 3. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Yasen Petrov yönetimindeki Bulgaristan, 2022 Dünya Kupası C Grubu’nda 2. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Bulgaristan ve Kuzey İrlanda Maçının Gol Dakikaları

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi Bulgaristan, rakibi Kuzey İrlanda karşısında Karadzhov, Petro Hristov, Andrea Hristov, Ivan Turitsov, Dimitar Velkovski, Ivaylo Chochev, Radoslav Tsonev, Borislav Tsonev, Todor Nedelev, Atanas Iliev ve Kiril Despodov 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Kuzey İrlanda ise rakibi Bulgaristan karşısında Peacock, Ballard, Cathcart, Flanagan, Bradley, Ferguson, McNair, Davis, Thompson, Washington ve Magennis 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 35. Dakikasında konuk takım Kuzey İrlanda, Conor Washington’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakalamalarına rağmen ilk yarıda başka gol sesi çıkmadı. Böylece ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona ermiş oldu.

Maçın 53. Dakikasında ev sahibi Bulgaristan, Todor Nedelev’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı. Bu golden 10 dakika sonra maçın 63. Dakikasında ev sahibi Bulgaristan, Ivaylo Chochev’in asistinde bir kez daha Todor Nedelev’in attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Bulgaristan, kendi sahasında knouk ettiği rakibi Kuzey İrlanda’yı 2 – 1’lik skor ile mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Bulgaristan’da Malinov; konuk takım Kuzey İrlanda’da ise Ballard ve Dallas maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca ev sahibi Bulgaristan’da IILiev, Malinov, Yankov, Krastev ve Bozhikov; konuk takım Kuzey İrlanda’da ise Dallas, Jones, Charles ve McGinn oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Bulgaristan ve Kuzey İrlanda’nın Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan maçta deplasmandan mağlubiyet ile ayrılan konuk takım Kuzey İrlanda, haftayı puansız kapattı ve C Grubu’nda 5 puan ile dördüncü sırada kaldı.

Diğer yandan sahasında oynadığı maçı kazanarak 3 puan alan ev sahibi Bulgaristan ise C Grubu’nda 8 puan ile üçüncü sıraya yerleşti.