Brezilya Futbol Federasyonu Kararını Açıkladı

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerini uzun bir süre durdurdu. Liglerin bazılarında ertelenme kararı alınırken, çok sayıda ligde ise tescil kararı alındı veya şampiyon ilan edildi. Tüm dünyanın beklemekte olduğu büyük organizasyonlarda da Kovid-19 sıkıntısı yaşanmaya devam ediyor. Özellikle de son günlerde Brezilya’daki ölüm sayısındaki artış büyük bir endişeye neden oldu. Ve alınan karar neticesinde Brezilya Futbol Federasyonu, 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası adaylığından çekildiğini duyurdu.

Koronavirüs salgını dünyada 400 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, beraberinde ekonomik kriz etkisi de yarattı. Özellikle salgın nedeniyle durma noktasına gelen spor faaliyetleri de, federasyonların birtakım kararlar almasına neden oldu.

Kolombiya’yı Destekleyecekler

Edinilen son bilgilere göre ise Brezilya Futbol Federasyonu, koronavirüs salgını sebebiyle yaşanabilecek kemer sıkma tedbirleri sebebiyle yeni bir karar aldığını açıkladı. Ve 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası adaylığından çekildiklerinin duyurusunu yaptı.

Konuya ilişkin CFB tarafından yapılan açıklamada, FIFA’nın adaylık süreci için öngörülen harcamalara ilişkin devletten garanti istendiği hatırlatıldı. Devletin olası ekonomik ve mali kemer sıkma önlemlerinin de göz önünde bulundurulduğu ifade edildi.

Kovid-19 salgını mücadelesinde de devletin böylesine bir garanti vermesinin uygun bulunmadığının altı çizildi. Öte yandan adaylıktan çekilen Brezilya’nın, Dünya Kupası mücadelesinde Kolombiya’yı destekleyeceği öğrenildi.

Güncel Yazılar