Beşiktaş’ın Sembolü Haline Gelen Atiba Hutchinson

Dört büyük takımlardan biri olan Beşiktaş ekibinde Atiba Hutchinson, sembol oyunculardan biri haline geldi. Siyah beyazlı kulüp, başarılı futbolcu ile bir sene daha sözleşmesini uzatma durumu ile gündemdeki yerini aldı. Eğer Kara Kartal ekibinde Atiba bir sezon daha forma giyerse, takımın teknik adamı Sergen Yalçın’ın Beşiktaş formalı maç sayısını geçebilecek.

Beşiktaş ekibinin başarılı oyuncularından olan Atiba Hutchinson, siyah beyazlı takımın sembolü haline gelen isimlerden biri oldu. Oyuncunun yeni sezonda oynayıp oynamayacağı ise henüz net değil. Fakat eğer 2020-2021 sezonun da siyah beyazlı formayı giyerse, takımın Teknik Direktörü olan Sergen Yalçın’ın Beşiktaş formalı maç sayısını geçebilir.

10 Maç Farkla Sergen Yalçın’ı Geçebilir

Kanadalı yıldız oyuncunun siyah beyazlı takımda forma giydiği maç sayısı ise 197 oldu. Yıldız futbolcu, siyah beyazlı kulüple, tarihinde en fazla lig maçına çıkan isim olarak da kayıtlara geçti.

Atiba eğer sözleşmesini bir sene daha uzatırsa da bu sezondan 8, gelecek sezondan da 34 maçlık bir döneme sahip olacak. Ve bu sonuçlarla Beşiktaş ekibinde 229 maça çıkan Sergen Yalçın’ı, 239 maç sayısı ile geçmiş olacak. Siyah beyazlı ekipte rekor maç sayısı ise 494 ile Rıza Çalımbay’da.