Beşiktaş’ın Eski Kalecisi Denys Boyko’dan Çarpıcı İtiraflar Art Arda Geldi

Beşiktaş ekibinde geçmiş sezonlarda forma giyen file bekçisi Denys Boyko, sosyal medya üzerinden canlı yayına katıldı. Siyah beyazlı takımdaki günlerine ilişkin de konuşan sporcu, takımdaki hatalarını ayrıldıktan sonra hatırladığını söyledi. Suçun da kendisinde olduğunu itiraf etti.

Geçmiş sezonlarda Beşiktaş ekibinde forma giyen Denys Boyko, yapmış olduğu canlı yayın bağlantısında, siyah beyazlı takımdaki günlerine değindi. Eski kulübündeki kariyerine ilişkin açıklamalarda bulunan file bekçisi, çarpıcı itiraflarda da bulundu.

Kara Kartal ekibindeki kariyerine kötü başladığını söyleyen Ukraynalı kaleci, o dönemlerde yalnızca kupa maçlarında görev aldığını ekledi. Psikolojik olarak da hazır olmadığını belirterek, Şenol Güneş’in de kazanan kadroyu bozmak istemediğini söyledi. Sonraki süreçte ise yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle forma giyme şansının daha da zorlaştığını ekledi.

Çok İyi Bir Teknik Direktördü

Forma giydiği dönemde Beşiktaş ekibinin başında olan Teknik Direktör Şenol Güneş’e de değinen kaleci, teknik adamın oyuncularla konuşmayı pek sevmediğini ifade etti. Ayrıca ortak dil konuşamadıkları için de tercüman ile anlaşıldığını belirtti. Kendisini iyi ifade edemediğinin altını çizen kale bekçisi, Güneş’in çok başarılı bir teknik adam olduğuna da vurgu yaptı.

Kara Kartal ekibinden ayrıldıktan sonra da hatasını anladığını söyleyen sporcu, suçun kendisinde olduğunu da itiraf etti. 32 yaşındaki Boyko, siyah beyazlı kulübün kalesini ise yalnızca 5 mücadelede korumuştu.