Beşiktaş Ve Atletico Madrid Kadın Futbol Takımlarının Müsabakası Katılım Rekoru Kırdı

Vodafone Kupası için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında organize edilen kadın futbol etkinliği, seyirci rekoru kırdı.

Vodafone Park Stadı’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında organize edilmiş olan kadın futbol müsabakası, seyircisiyle de tarihe geçti. Vodafone Park stadında ilk kez oynanan kadın futbol maçında Beşiktaş ve Atletico Madrid kadın futbol ekipleri karşı karşıya geldi. Nefes kesen oyunda kazanan ise 2-0 skorla İspanyol ekip oldu.

Golleri 37’inci dakikada Pena Ruiz ve 42’inci dakikada da Olga Garcia ağlara gönderdi. Müsabaka bütünüyle unutulmaz bir yarışa da imza attı. 30 binden fazla siyah beyazlı taraftarın katılım gösterdiği oyunda, oyun öncesinde de İdlib şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu.

Karşılaşmada tribünleri süsleyenlerin çoğunluğu ise kadın ve çocuklardan oluştu. Bu görüntü ile daha da özel bir müsabaka haline gelen Beşiktaş ve Atletico Madrid oyunu, hafızalara eşsiz görüntüsü ile kazındı.

33 Bin Seyirci

Türkiye’de de oynanmış olan en kalabalık kadın futbol oyunu olarak tarihe geçen bu oyunda, iki takımın da toplamda 41 bin üzerinde bileti satıldı. Toplamda da 33 bin taraftarın bulunduğu müsabakada, iki ekibin oyuncuları da maç sonrasında tribünlerin önünde tur atarak selam verdi.

Siyah beyazlı ekipler ise, Beşiktaş’ın atkısını İspanyol futbolculara hediye ederek, üçlü çektirerek renkli görüntülere imza attılar.