Belçika 2022 Dünya Kupası’na Doğrudan Katılacak

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 10. Hafta maçında Belçika, 16 Kasım Salı günü deplasmanda Galler’e konuk oldu. Cardiff City Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller neticesinde 1 – 1 berabere sona erdi.

Ev sahibi Galler’in bu mücadeledeki golünü Kieffer Moore attı. Konuk takım Belçika’nın tek golünü ise Kevin De Bruyne kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Galler, 2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda 3. Beraberliğini elde etmiş oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen konuk takım Belçika, 2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda 2. Beraberliğini almış oldu.

Galler ve Belçika Maçının Karşılıklı Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Galler, rakibi Belçika karşısında Ward, Mepham, Rodon, Davies, Roberts, Williams, Ramsey, Allen, Morrell, James ve Moore 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Belçika ise rakibi Galler karşısında Casteels, Castagne, Boyata, Theate, Witsel, Vanaken, Meunier, Hazard, Kevin De Bruyne, Ketelaere ve Origi 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 12. Dakikasında konuk takım Belçika, oyuncusu Kevin De Bruyne’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 32. Dakikasında ise ev sahibi Galler, Daniel James’in asistinde Kieffer Moore’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği yakaladı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi. Maçın ikinci yarısında ise hem ev sahibi Galler hem de konuk takım Belçika tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar.

Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için maçın ikinci yarısında aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece konuk takım Belçika, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Belarus ile 1 – 1 berabere kaldı.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Galler’de Joseff Morrell ve Kieffer Moore; konuk takım Belçika’da ise Thorgan Hazard, Alexis Saelemaekers ve Leander Dendocker maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular.

Galler 2022 Dünya Kupası İçin Play-Off Oynayacak

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu 10. Hafta karşılaşmasında kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan Galler, haftayı 1 puan ile kapattı. Böylece ev sahibi Galler, E Grubu’nda puanını 15 yaptı ve ikinci sırada kalarak 2022 Dünya Kupası’na gitmek için play-off oynama hakkı kazandı.

Diğer yandan deplasmandan beraberlikle dönen Belçika ise E Grubu’nda puanını 20 yaptı ve liderliğini sürdürerek 2022 Dünya Kupası’na doğrudan katılmaya hak kazandı.