Basketbol Potaları Kobe’siz Kaldı

Amerikan basketbol ligi olan NBA’in en önemli isimlerinden birisi olan Kobe Bryant, geçirmiş olduğu helikopter kazası sonucunda 42 yaşında hayatını kaybetti.

Tüm dünyanın, spor severlerin ve basketbol severlerin büyük acısı dün saat 10 sıralarında yaşandı. Amerikan basketbol ligi NBA’in en önemli yıldızlarından biri olan Kobe Bryant hayatını kaybetti.

Geçirmiş olduğu helikopter kazası sonucunda 42 yaşında hayata veda eden yıldız sporcu için, tüm dünya yasa boğuldu. Basketbolun adeta simgesi haline gelen Kobe gitti, geriye ise bırakmış olduğu rekorlar kaldı.

Dün saat 10 sıralarında gerçekleşen kazanın yeri Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaleti oldu. Calabasas isimli şehrin üzerinde olumsuz sis sebebiyle düşen helikopter, alev aldı.

İlk olarak TMZ’nin yayınlamış olduğu haberle tüm dünyayı etkisi altına alan kaza haberi, sonrasında Los Angeles Polis Departmanı tarafından da onaylandı.

NBA hayranlarının ve tüm spor dünyanın büyük bir üzüntü yaşadığı olay, gün boyu tüm gazetelere manşet oldu.

Gianna Maria Da Helikopterdeydi

Sikorsky S-76 tipi helikopter ile geçirilen kazada, Bryant’ın kızı Gianna Maria da vardı. 5 kişinin bulunduğu helikopterde, sağ kurtulan ise olmadı.