Avusturya Kendi Sahasında Rahat Bir Galibiyet Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta maçında Avusturya, 15 Kasım Pazartesi günü kendi sahasında Moldova’yı konuk etti. Wörthersee Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Moldova oldu.

Ev sahibi Avusturya’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Arnautovic (2), Trimmel ve Ljubicic kaydetti. Diğer yandan konuk takım Moldova’nın tek golünü ise Nicolaescu attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Moldova, 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 9. Mağlubiyetini aldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi Avusturya ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etti.

Avusturya ve Moldova Karşılaşmasının Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Avusturya, rakibi Moldova karşısında Lindner, Lienhart, Dragovic, Trimmel, Ulmer, Seiwald, Grillitsch, Schaub, Sabitzer, Grüll ve Arnautovic 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Moldova ise rakibi Avusturya ise Namaşco, Rozgoniuc, Posmac, Bolohan, Jardan, Revenco, Ionita, Dros, Cociuc, Puntus ve Spataru 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 4. Dakikasında ev sahibi Avusturya, Christopher Trimmel’in asistinde Marko Arnautovic’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 21. Dakikasında ev sahibi Avusturya, bu kez ilk golün asistini yapan Christopher Trimmel’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi. Maçın 55. Dakikasında ev sahibi Avusturya, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.

Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Marko Arnautovic, attığı gol ile takımını 3 – 0’lık üstünlüğe taşımayı başardı. Maçın 60. Dakikasında konuk takım Moldova, Cristian Dros’un asistinde Ion Nicolaescu’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 1 yaptı.

Maçın 83. Dakikasında ev sahibi Avusturya, bu kez Marcel Sabitzer’in asistinde Dejan Ljubicic’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 4 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Avusturya, sahasında konuk ettiği rakibi Moldova’yı 4 – 1 mağlup etti.

Avusturya Kendi Evinde 3 Puanı Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu 10. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Moldova, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu ve F Grubu’nda 1 puan ile son sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Avusturya, 3 puanı hanesine yazdırdı ve F Grubu’nda puanını 16 yaparak dördüncü sırada kendisine yer bulmuş oldu.