Artistik Jimnastik Dünya Kupası

Artistik Jimnastik Dünya Kupası Müsabakalarından 5 Oyuncumuz Finalde

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek olan Artistik Jimnastik Dünya Kupası müsabakalarında Türkiye 5 kez final oyunu oynayacak. 42 ülkenin ve 159 da sporcunun katılım göstermiş olduğu şampiyonada, ülkemizin önemli jimnastikçileri Abdelrahman Magdy Elgamal, Ferhat Arıcan, Ahmet Önder ve Ümit Şamiloğlu final mücadelesi verecek.

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de Artistik Jimnastik Dünya Kupası müsabakaları düzenlenecek. Gerçekleşecek final müsabakalarında, Türkiye ise 5 final oyununa kaldı. Ay yıldızlı sporcularımız ise, yer ve atlama atletinde Abdelrahman Magdy Elgamal, paralel aletinde Ferhat Arıcan ve Ahmet Önder, barfiks aletinde ise Ümit Şamiloğlu final müsabakalarında ülkemizi temsilen yarışacak.

42 Ülkeden 159 Yarışmacı Katılacak

Toplamda 42 ülkenin ve 159 da sporcunun katılım sağladığı şampiyona müsabakaları, ay yıldızlılarımızın başarılı sonuçları ile finale kalıyor.

Başarılı milli jimnastikçilerimizden 5’i final müsabakalarında yarışarak ülkemizi finale taşıyan önemli isimlerden oluşacak. Ay yıldızlı sporcularımız ise, yer ve atlama atletinde Abdelrahman Magdy Elgamal, paralel aletinde Ferhat Arıcan ve Ahmet Önder, barfiks aletinde ise Ümit Şamiloğlu final müsabakalarında ülkemizi temsilen yarışacak.