Arnavutluk Kendi Sahasında Attığı Tek Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 10. Hafta maçında Arnavutluk, 15 Kasım Pazartesi günü kendi sahasında Andorra’yı konuk etti. Air Albania Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu maçı 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraI konuk takım Andorra oldu.

Ev sahibi Arnavutluk’a kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Endri Çekiçi kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Andorra, 2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda 8. Mağlubiyetini aldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup eden ev sahibi Arnavutluk ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda 6. Galibiyetini elde etti.

Arnavutluk’a Kendi Evinde Galibiyeti ve 3 Puanı Getiren Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Arnavutluk, rakibi Andorra karşısında Strakosha, Mihaj, Dermaku, Hoxhallari, Roshi, Hysaj, Endri Çekiçi, Ramadani, Laçi, Uzuni ve Sulejmannov 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Andorra ise rakibi Arnavutluk karşısında Josep Gomes, Max Lıovera, Christian Garcia, Albert Alavedra, Moises San Nicolas, Joan Cervos, Marc Pujol, Marcio Vieira, Jordi Alaez, Christian mArtinez Alejo ve Albert Ubach 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar.

Fakat hem ev sahibi Arnavutluk hem de konuk takım Andorra son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın ikinci yarısında 73. Dakikada ev sahibi Arnavutluk, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.

Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Endri Çekiçi, attığı gol ile karşılaşmada takımını 1 – 0’lık skor ile öne geçirmeyi başardı. Maçın kalan dakikalarında her iki takımdan yaşanan tehlikeli gol pozisyonlarına rağmen başka gol sesi çıkmadı.

Böylelikle ev sahibi Arnavutluk, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Andorra’yı 1 – 0 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Arnavutluk’ta Roshi; konuk takım Andorra’da ise Marc Pujol, Albert Ubach ve Albert Alavedra maçın hakemi tarafından sarı kart ile cezalandırılan futbolcular oldular.

Arnavutluk ve Andorra’nın I Grubu Güncel Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 10. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Andorra, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Andorra, I Grubu’nda 6 puan ile beşinci sırada kalmış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Arnavutluk, 3 puanı hanesine yazdıran taraI oldu. Böylece ev sahibi Arnavutluk, I Grubu’nda puanını 18 yaparak üçüncü sırada kendisine yer buldu.