Arnavutluk Deplasmanda Tek Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda Arnavutluk, 9 Ekim Cumartesi günü deplasmanda Macaristan’a konuk oldu. Puskas Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi attığı tek golle ve 1 – 0’lık skor ile kazanan taraf konuk takım Arnavutluk oldu.

Konuk takım Arnavutluk’a deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Armando Borja kaydetti.

Arnavutluk’a Galibiyeti ve 3 Puan Getiren Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısında ev sahibi Macaristan, rakip kaleye 4 şut çekti, 1 topu direkten döndü, 1 net gol pozisyonu kaçırdı, 6 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kullandı ve 9 serbest vuruş kazandı.

Diğer yandan konuk takım Arnavutluk, ilk 45 dakikada rakip kaeye 5 şut çekti, 1 net gol pozisyonu kaçırdı, 6 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı. Fakat hem ev sahibi Macaristan hem de konuk taım Arnavutluk ilk yarıdaki bu istatistiklere rağmen aradıkları gol ve golleri bulamadılar.

Böylece iki takım arasındaki bu mücadelenin ilk 45 dakikası golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere kaldı. Maçın 79. Dakikasında konuk takım Arnavutluk, Keidi Bare’nin asistinde Armando Broja’nın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Arnavutluk, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Macaristan’ı 1 – 0 mağlup etti.

Macaristan ve Arnavutluk’un Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan mücadelede deplasmanda attığı tek golle kazanan konuk takım Arnavutluk, 3 puanın sahibi olmuş oldu. Böylece konuk takım Arnavurluk, almış olduğu bu 3 puan ile U Grubu’nda puanını 15 yaptı ve ikinci sırada kendisine yer bulmuş oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Macaristan, haftayı puansız kapatmış oldu. Böylece ev sahibi Macaristan, I Grubu’nda 10 puan ile dördüncü sırada kalmış oldu.