Arjantin 2022 Dünya Kupası’na Hazırlanıyor

Arjantin’in Dünya Kupaları Tarihi

Dünya Kupaları Tarihi başarılar ile dolu olan Arjantin, tam 18 kez Dünya Kupaları’nda sahne aldı. 1974 yılından beri düzenlenen tüm Dünya Kupaları’na aralıksız katıldılar. 1978 Arjantin’de ve 1986 Meksika’da düzenlenen Dünya Kuparı’nda şampiyonları bulunan Arjantin’in bunun dışında; 3 kez de 2.liği bulunuyor. Toplamda 81 müsabakaya çıkan Arjantin bunlardan; 43 galibiyet, 15 beraberlik, 23 mağlubiyet alarak ayrıldı. Rakip fileleri 137 kez havalandırmayı başaran Tangocular, kalelerinde ise 93 gole engel olamadılar.

Arjantin’in 2022 Muhtemel Dünya Kupası Kadrosu

Kaleciler: Emiliano Martinez, Geromino Rulli ve Franco Armani

Defans: Cristian Romero, Lisandro Martinez, Facundo Medina, Nehuen Perez, German Pezzella, Nicolas Otomendi, Nicolas Tagliafico, Nahuel Molina, Gonzalo Montiel, Guido Rodriguez ve Leadro Parades

Orta Saha: Rodrigo de Paul, Alexis Mac Allister, Giovani lo Celso, Enzo Fernandez, Thiago Almada, Papu Gomez, Angel Correa.

Forvet: Lionel Messi, Joaquin Correa, Lautaro Martinez ve Julian Alvarez.

Arjantin 2022 Dünya Kupası Elemeleri

Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde Brezilya, Uruguay, Ekvador, Paraguay, Peru, Kolombiya, Şili, Bolivya ve Venezuela ile mücadeleler verdiler. Brezilya ile oynadığı 1 müsabakası yarıda kalan Arjantin; çıktığı 17 müsabaka sonucunda; 11 galibiyet, 6 beraberlik aldı. 39 puan toplayan Scaloni’nin öğrencileri, grubu Brezilya’nın 6 puan gerisinde 2. sırada tamamladılar ve 2022 Katar Dünya Kupası’na katılma hakkını elde ettiler. Turnuva boyunca 27 gol atarken, kalelrinde ise 8 gol gördüler. Elemeler boyunca Messi ve Lautara Martinez attıkları 7’şer gol ile takımlarının en skorer isimleri oldular.

Arjantin 2022 Dünya Kupası Rakipleri

Lionel Scaloni ve öğrencileri, 2022 Katar Dünya Kupası’nda C Grubu’nda yer alacaklar. Grupta Arjantin dışında; Suudi Arabistan, Meksika ve Polonya bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Copa Amerika’yı kazanan ve Dünya Kupası Elemeleri’ni de mağlubiyet yüzü görmeden tamamlayan Messi ve arkadaşları haklı olarak grubun favorisi olarak gösteriliyorlar. Açıkçası gruptan çıkmakta çok zorlanacaklarını düşünmüyorum.

Arjantin 2022 Dünya Kupası Fikstürü

22 Kasım  Arjantin – Suudi Arabistan

26 Kasım  Arjantin – Meksika

30 Kasım  Polonya – Arjantin