Arda Turan

Arda Turan’dan Futbol Kariyerine İlişkin İlgi Çekici Açıklamalar

Türkiye’nin başarılı futbolcularından olan ve Medipol Başakşehir ekibi ile yollarını ayıran Arda Turan, kariyer hedefine yönelik konuştu.

 

Bir dönem Galatasaray için efsane isimlerden biri haline gelen ve Barcelona, Atletico Madrid gibi dünya devlerinin formasını giyen Arda Turan hayallerini anlattı. Kariyer hedeflerine yönelik konuşan milli futbolcu, Galatasaray ekibine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

 

Galatasaray formasını tekrardan giymek istediğini sık sık dile getiren ve sarı kırmızılı camiaya yürekten bağlı olan Turan, kariyerine yönelik hedeflerinden bahsetti. Bonservisi Barcelona ekibinde bulunan oyuncu, sahalara en son Medipol Başakşehir forması ile çıkmıştı. Sonrasında adı sık sık eski takımı Galatasaray ile anıldı ve takıma tekrar geleceğine neredeyse kesin gözüyle bakılmıştı.

 

Fakat sarı kırmızılı yönetim tarafından onay alamaması sebebiyle transferi gerçekleşmeyen oyuncu, kariyerine yönelik de hedeflerini anlattı.

 

Ben Yorumcu Olmam

 

Sözleşmesi hala Barcelona ekibinde bulunan tecrübeli sporcu, Türk takımlarına getirilen yabancı teknik direktörlere dair de açıklama yaptı. Fatih Terim’in kısa sürede bir şey yapılamayacağını belirten sözlerini hatırlatan Turan, yabancı teknik isimler için zamana ihtiyaç duyulması gerektiğine de dikkat çekti.

 

Kariyerini tamamlamanın ardından ise teknik direktör olarak yoluna devam etmek istediğini ifade eden sporcu, futbolun içinde kalmak istediğini ekledi. Yorumcu olamayacağını ve ilgi çekmeyeceğini düşündüğünü belirten oyuncu, sahanın içini konuştuğunda da iki gün sonra teşekkür edip yollayacaklarını belirtti.