Antoine Griezmann Barcelona’dan Ayrılacak

Barcelona ekibinin yıldız isimlerinden biri olarak da bilinen Antoine Griezmann kariyerine ilişkin açıklama yaptı. 2022 Dünya Kupası organizasyonunun ardından yoluna Amerika Birleşik Devletleri’nde devam edeceğini de resmen duyurdu.

Dünyanın futbol devlerinden biri olan Barcelona ekibinin yıldız futbolcusu Antoine Griezmann, kariyerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 2022 Dünya Kupası sonrasında yoluna Amerika Birleşik Devletleri’ne devam edeceğini söyleyen sporcu, bu durumun kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Özellikle son yıllarda yıldız isimlerin yeni adreslerinden biri haline gelen Amerika Birleşik Devletleri, şimdi de Barcelona oyuncusuna kapılarını açıyor. Yıldız futbolcu Antoine Griezmann da bu süreçte yolculardan biri oldu.

Dünyaca ünlü yıldızlar arasında yer alan David Beckham, Zlatan İbrahimovic ve Andrea Pirlo’nun ardından, şimdi de Barcelonalı yıldıza ABD yolu görüntü.

Fransız sporcu, kariyerinin son dönemlerinde, Amerikan Futbol Ligi MLS’de forma terletmek istediğini de açıkça ifade etti.

Yeni Bir Başlangıç

Yeni bir maceraya başlamak için sabırsızlandığını söyleyen 29 yaşındaki tecrübeli oyuncu, Barcelona ile La Liga ve Şampiyonlar Ligi hedefini gerçekleştirmenin ardından yeni bir başlangıç yapmak istediğini ekledi.

Hangi takım olacağını bilmediğini fakat orada oynamayı da çok istediğini belirti. Bu sezon Barcelona ekibinde 37 maçta forma terleten sporcu, 14 gole ve 4 asiste de imza atmıştı.

Güncel Yazılar