Antalyaspor’un Yıldızı Paylaşılamıyor

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Antalyaspor’da bu başarının en büyük aktörlerinden birisi de kuşkusuz Haji Wright. Genç golcü son 9 maçta 9 kere rakip fileleri havalandırarak formunun zirvesine ulaşırken bu performansı onun peşinde olan Milli Takımların da gözünden kaçmadı. Farklı Milli Takımlarda forma giyme imkânı bulunan Wright son dönemlerde bu takımların peşinden koştuğu ilk oyuncu olmayı bildi.

Gol Makinesi

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği şahane performansla üst sıralara tırmanmayı başaran Antalyaspor adına işler oldukça iyi giderken, bu performansta oldukça iyi işler çıkartan isimlerden birisi de Haji Wright oldu.

Sezonun ilk yarısında gösterdiği performans nedeniyle birçok eleştiriye maruz kalan başarılı golcü, ikinci yarıda takım sisteminin oturması ve bilhassa Luiz Adriano’nun takıma katılmasıyla birlikte gol yollarında iyiden iyiye rahatladı.

Bu bağlamda son vuruşlarını da bir hayli geliştiren oyuncu kendisini Dünya Kupası’nda kadrosunda görmek isteyen Milli Takımları da heyecanlandırdı. 2022 Katar Dünya Kupası’nda forma giymesine kesin gözüyle bakılan 23 yaşındaki golcünün peşinde şu sıralar pek çok Milli Takım var.

Liberya asıllı olan Haji Wright, Amerikan vatandaşı olduğu için her iki Milli Takımda da forma giyme şansına sahip. Bununla birlikte henüz A Milli Takım tercihini yapmadığı için artık çok da fazla vakti kalmayan başarılı golcünün yakın zamanda kararını açıklaması da bekleniyor.

Boş Geçmiyor

Öte yandan Haji Wright’ın son dönemdeki formu gerçekten göz kamaştıracak cinsten. Başarılı golcü tam anlamıyla bir seri yakaladı ve oynadığı son müsabakalarda attığı gollerle takımını galibiyetlere taşıyan isim oldu.

Oynadığı son 9 maçta 9 gol atarak oldukça iyi bir çıkış yakalayan Haji Wright ile alakalı olarak kimse böyle bir form grafiğinin gelişebileceğini düşünmüyordu. Başarılı oyuncu her geçen haftada bir nebze daha kendini geliştirdi ve bu sayede gol krallığı sıralamasında da üst sıralara tırmanmak konusunda zorluk yaşamadı.

Kopenhag’dan satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadroya katılan 23 yaşındaki golcüyle alakalı olarak artık bu opsiyonun kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Oyuncunun gösterdiği performanstan teknik direktör Nuri Şahin başta olmak üzere hem takım arkadaşları hem de camia oldukça memnun ve tam anlamıyla altın yumurtlayan tavuk bulunmuş gibi görünüyor.

Zira oyuncu bu formunu ve gelişimini bir süre daha devam ettirip Dünya Kupası’nda da kendini kanıtlamayı başarırsa çok daha ciddi bonservis bedelleriyle başka takımlara gönderilebilecek bir oyuncu haline gelecek.

Bu açıdan bakıldığı zaman Antalyaspor’un heyecan duyması da oldukça normal. Kırmızı Beyazlı ekip zaten genç teknik direktörü Nuri Şahin ile birlikte çok iyi bir gelişim yakaladı ve takımın kasasına da bu şekilde bonservis bedelleri girmesi gerçekten rüya gibi olacaktır.