Andorra Sahasında Son Marino’yu Yendi

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda Andorra, 2 Eylül Çarşamba günü kendi sahasında San Marino’yu konuk etti. Estadi Nacional’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kazanan taraf Andorra oldu. Ev sahibi Andorra’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Marc Vales (2) kaydetti.

İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Andorra, rakibi San Marino karşısında Josep Antonio Gomes Mores, Albert Alavedra Jimenez, Moises San Nicolas Schell, Joan Cervos Moro, Max Lıovera Gonzalez Adri, Marc Vales Gonzalez, Sergio Moreno Marin, Jordi Alaez Pena, Alexandre Martinez Palau, Marc Pujol Pons ve Ricard Fernandez Betriu 11’i ile maça başladı. Öte yandan konuk takım San Marino ise rakibi Andorra karşısında Elia Benedettini, Mirko Palazzi, Dante Carlos Rossi, Manuel Battistini, Filippo Fabbri, David Tomassini, Enrico Golinucci, Fabio Tomassini, Adolfo Jose Hirsch, orenzo Lunadei ve Nicola Nanni 11’i ile sahaya çıktı.

Andorra’da Marc Vales’in Attığı 2 Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynana karşılaşmanın 17. Dakikasında Andorra, Joan Cervos’un asistinde Marc Vales’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 24. Dakikasında ev sahibi Andorra, bu kez Marc Pujol’un asistinde bir kez daha Mar Vales’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakikası 2 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında da her iki takımdan da gol sesi çıkmadı. Böylece Andorra, kendi evinde konuk ettiği rakibi San Marino’yu 2 – 0 mağlup etti.

Sarı Kartlar ve Takımların Puan Durumları

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan maçta ev sahibi Andorra’da Marc Pujol ve Jordi Alaez; konuk takım San Marino’da Battistini e Hirsch maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Öte yandan alınan bu sonuç ile birlitke Andorra, I Grubu’nda puanını 3 yaparken; grupta henüz galibiyeti ve beraberliği bulunmayan San Marino ise puansız bir şekilde son sırada kaldı.