Anadolu Efes Türkiye Kupası’na Veda Eden Taraf Oldu

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda çeyrek finali heyecanı Anadolu Efes ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında yaşandı. Çeyrek final mücadelesinin ilk müsabakası olan maç, 81-71 skorla sona erdi. Efes ekibi ise maçta yenilgiye uğrayarak kupaya veda eden ilk isim oldu.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda çeyrek finali ilk olarak Anadolu Efes ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında yaşandı. Volkswagen Arena Spor Salonu’nda saat 19:00’da başlayan müsabakanın sonucu, 81-71 skor ile sona erdi. Müsabakanın mağlup ismi ve kupaya veda eden taraf Efes ekibi oldu.

Yönetim kadrosunda hakem Kaan Büyükçil, hakem Osman Sinan İşgüler ve hakem Erşan Kartal’ın yer almış olduğu müsabakanın kadroları ise şu şekilde oldu:

Maçın Kadroları

Anadolu Efes takımının parkeye çıkan kadrosunda Larkin, Buğrahan Tuncer, Simon, Singleton, Pleiss, Beaubois, Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, Tolga Geçim ve Yiğitcan Saybir forma giydi. Ekibin skorer ismi ise 22 sayı ise Simon idi.

Mücadelenin galip ekibi Darüşşafaka Tekfen’de ise müsabakada forma giyenler, Browne, Sinan Güler, Erkan Veyseloğlu, Jones, Hamilton, Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir, Colson, Mahir Ağva ve Kartal Özmızrak olurken, en fazla basketi atan ise 22 sayı ile Browne oldu.