Altın Madalyalı Jimnastikçi Ümit Şamiloğlu’ndan Önemli Açıklamalar

Ay yıldızlı sporcumuz Ümit Şamiloğlu, Artistik Jimnastik Dünya Kupası mücadelelerinde altın madalya kazandı. Türkiye’yi temsil eden başarılı sporcu, aldığı başarı ile gurur kaynağı oldu.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle pek çok organizasyon ileri bir tarihe ertelendi. Ya da ertelenmek yerine iptal edilme gerçeği ile yüzleşti. Bu durumdan etkilenen bir organizasyon ise Artistik Jimnastik Dünya Kupası oldu.

Finalleri iptal edilen organizasyonun sonuçları ise Uluslararası Jimnastik Federasyonu tarafından belirlendi. Eleme sıralamasına göre ödüllerini alanlardan biri de Türkiye oldu. Altın madalya almaya hak kazanan Ümit Şamiloğlu ise, başarısıyla ülkenin gurur kaynağı oldu.

31 Senedir Jimnastik Yapıyorum

Konuya ilişkin açıklama yapan ay yıldızlı sporcu, 31 senedir jimnastik yapmış olduğunu söyledi. Gerek ulusal gerekse de uluslararası pek çok organizasyonda da madalya alma başarısı gösterdi.

Dünya Kupası’nın ise Dünya şampiyonası ve olimpiyat elemesinden daha zorlu olduğunu ifade ederek, almış olduğu puanın başarısına değindi. 2020 yılında neler yapabileceğinin bir göstergesinin puanı olduğunu söyleyen sporcu, bu durumun sürpriz olmadığını ifade etti.

Söz konusu elemelerin ise finaller kadar kaliteli olduğuna dikkat çeken Şamiloğlu, dünyanın en iyi sporcularıyla yarışıp onları arkada bırakmanın da büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ekledi.