Almanya Deplasmanda Ermenistan’ı Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta maçında Almanya, 14 Kasım Pazar günü deplasmanda Ermenistan’a konuk oldu. Hanrapetakan MArzadasht Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu maçı 4 – 1’lik skor ile kaybeden taraf ev sahibi Ermenistan oldu.

Konuk takım Almanya’ya deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Havertz, İlkay Gündoğan (2) ve Jonas Hofmann kaydetti.

Ev sahibi Ermenistan’ın tek golünü ise Henrikh Mkhitaryan laydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Ermenistan, C Grubu’nda 4. Mağlubiyetini aldı. Diğer yandan konuk takım Almanya ise J Grubu’nda 9. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Ermenistan ve Almanya’nın Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Ermenistan, rakibi Almanya karşısında Buchnev, Haroyan, Voskanyan, Calisir, Terteryan, Margaryan, Udo, Spertsyan, Bayramyan, Mkhitaryan ve Adamyan 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Almanya ise rakibi Ermenistan karşısında ter Stegen, Kehrer, Ginter, Tah, Neuhaus, İlkay Gündoğan, Hofmann, Raum, Thomas Müller, Leroy Sane ve Kai Havertz 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 15. Dakikasında konuk takım Almanya, Joas Hofmann’ın asistinde Kai Havertz’n attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 45+4. Dakikasında konuk takım Almanya, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen İlkay Gündoğan, attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi.

Maçın 50. Dakikasında konuk takım Almanya, bu kez Thomas Müller’in asistinde bir kez daha İlkay Gündoğan’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Maçın 59. Dakikasında bu kez ev sahibi Ermenistan, maçın hakemi tarafından penaltı kazanan taraf oldu.

Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Henrikh Mhtaryan, attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 1 yaptı. Maçın 64. Dakikasında konuk takım Almanya, Jonas Hofmann’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Almanya, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Ermenistan’ı 4 – 1 mağlup etti.

Almanya 3 Puanı Hanesine Yazdırdı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta mücadelesinde sahasında oynadığı karşılaşmayı kaybeden ev sahibi Ermenistan, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Ermenistan, J Grubu’nda 12 puanda ve dördüncü sırada kaldı.

Diğer yandan deplasmanda farklı bir galibiyet alan konuk takım Almanya, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece konuk takım Almanya, J Grubu’nda puanını 27 yaptı ve liderliğini sürdürmüş oldu.