Aleksander Ceferin’den Müjdeli Açıklama

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 1 sene ertelenen EURO 2020 organizasyonuna ilişkin UEFA Başkanı Aleksander Ceferin açıklama yaptı. Çarpıcı sözlere imzasını atan yönetici, ertelenen organizasyonun seyircili oynanacağına ilişkin son derece emin sözler sarf etti.

 

Koronavirüs pandemisi, tüm dünyada spor faaliyetlerinde aksaklıkların yaşanmasına neden oldu. FIFA 2022 Dünya Kupası organizasyonuna ilişkin erteleme haberleri gündem olurken, ondan 1 sene öncesinde oynanması planlanan EURO 2020 organizasyonuna ilişkin çarpıcı söylemler gündem oldu.

 

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 1 yıl ertelenen EURO 2020 organizasyonunun seyircili oynanacağını son derece emin sözlerle belirtti. Ve bunun için 1 milyon dolarlık bahse gireceğini söyledi.

 

1 yıl ertelenen EURO 2020 organizasyonunun spor etkinlikleri takvimini etkilemesi sebebiyle ertelenmesi konuşulan FIFA 2022 Dünya Kupası ile ilgili ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

 

Her Şey Normale Dönecek

 

Futbolun normale döneceği hususunda son derece iddialı sözler sarf eden Ceferin, artık birüs konusunda çok fazla şey bildiklerini ve hazır olduklarını ekledi. Bu dönemde yetkililerin tavsiyelerini de takip edeceklerini belirterek, şahsi maçların çok yakında seyircili şekilde oynanacağını da vurguladı.

 

Öte yandan 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı’nın sonrasında bile futbolun oynanmaya devam ettiğini söyleyerek, bu durumun virüs yüzünden de değişmeyeceğine dikkat çekti. Söz konusu durumun yeni bir deneyim olduğunu ve bundan kurtuluş gerçekleştiğinde de her şeyin normale döneceğini ekledi.

Güncel Yazılar