A MİLLİ TAKIMIMIZ KORKUTUYOR!

A MİLLİ TAKIM

A Milli Takımımız korkutuyor! Türkiye’nin 2022 Dünya Kupası elemelerine katılacağı torba belli olduktan sonra muhtemel rakipler üzerine yapılan tartışmalar spor camiasında geniş yer tuttu. Özellikle Macaristan deplasmanında beklentileri karşılamayıp UEFA Uluslar Ligine veda eden A Milli Takım’ımızın Mart 2021’de başlayacak Dünya Kupası eleme maçlarında da aynı şekilde hem isteksiz hem de organize olamayan takım görüntüsü çizmesinden korkuluyor.

ŞENOL GÜNEŞ AÇIKLAMA YAPTI

Macaristan maçından sonra açıklama yapan A Milli Teknik Direktörümüz Şenol Güneş Mart 2021 Dünya Kupası eleme maçları hakkında olumlu konuşsa da spor camiasında yapılan olumsuz yorumların önüne geçemedi. İstikrarlı bir kadro ile beklenilen performansı sergileyeceğimizin sözünü veren deneyimli çalıştırıcı muhtemel Dünya Kupası rakiplerimiz hakkında yorum yapmadı.

7 Aralık’ta yapılacak kura sonucunda Dünya Kupası eleme maçları 24 Mart 2021’de başlayacak. 2022 Dünya Kupası kurasına A Milli takımımız 2. torbadan girecek. Eleme maçları için Dünya Kupasında toplam 10 grup olacak. Gruplardan 5 tanesinde 6 takım ter dökerken diğer 5 tanesinde ise 5 takım ter dökecek. Her gurubun birincisi ise 2022 Dünya Kupası için Katar biletini direkt olarak kazanmış olacak.  Gruplarını ikinci tamamlayan 10 takım ise play-off maçları oynayarak Katar bileti için savaşacak. Play-off maçlarından sonra da Katar biletini 3 takım daha kazanmış olacak. A Milli Futbol Takımı’mızın play-off maçkaruna kalmadan direkt olarak grubunu lider tamamlayarak Katar bileti kazanması için spor camiasında ve Şenol hocanın çevresinde takımı iyileştirmek adına tartışmalar da başladı.

2. TORBADAKİ TAKIMLAR

Millilerimizin bulunduğu 2. torbadaki diğer takımlar ise şu şekilde: İsviçre, Polonya, İsveç, Galler, Ukrayna, Avusturya, Sırbistan, Slovakya ve Romanya.

Dünya Kupası

6 TORBA

Eleme gruplarının belirlenmesi için toplam 6 torba bulunuyor. Diğer torbalardaki ülkeler ise şöyle:

1.TORBA: Belçika, Fransa, İngiltere, Portekiz, İspanya, Hırvatistan, İtalya, Danimarka, Almanya, Hollanda

3.TORBA: Rusya, İrlanda, Çekya, Macaristan, Norveç, Kuzey İrlanda, İzlanda, İskoçya, Yunanistan, Finlandiya

4.TORBA: Bosna Hersek, Slovenya, Karadağ, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Belarus, İsrail, Gürcistan, Lüksemburg

5.TORBA: Ermenistan, Güney Kıbrıs, Faroe Adaları, Azerbaycan, Estonya, Kazakistan, Kosova, Litvanya, Letonya, Andorra

6.TORBA: Malta, Moldova, Liechtenstein, Cebelitarık, San Marino