A MİLLİ TAKIM KATAR’A NASIL GİDER

2022 FİFA Dünya Kupası Orta doğuda Katar’ ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan turnuvaya katıla bilmek için Ülkelerin eleme maçlarının tamamlanmasını kısa bir süre kaldı.

A Milli takımımız ise 2022 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde G grubunda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık ile aynı grupta yer aldılar.

Eleme gruplarını lider olarak tamamlayan takımlar 2022 Dünya Kupasına direkt katılma hakkı elde ederken diğer 3 takım ise grup ikincileri arasında oynanacak olan Play – Off turu maçları sonrasında belli olacak.

A MİLLİ TAKIM GRUPLAR DA NELER YAPTI?

A Milli takımımız G grubunda şuanda oynadığı 8 karşılaşma sonunda 15 puan ile 3. Sırada yer alıyorlar.

Eleme gruplarına oldukça iyi bir başlangıç yaparak başlayan A milli takımımız grubun iki favori ekibini önce Hollanda’yı 4 – 2 sonrasında Norveç’i 3 – 0 skor ile geçerek çok iyi bir başlangıç yapmışlardı.

G grubunda diğer iki rakibimiz Letonya ve Karadağ ile berabere kalarak iki maçtan da 2 puan ala bilen A Milli takımımız sonrasında Cebelitarık deplasmanın dan 3 puan ile dönerek soluklandılar.

Gruptaki ilk maçımız da İstanbul’ da Hollanda’ yı 4 – 2 skor ile geçen A Milli takımımız bu kez Hollanda da ki Johan Cruijff ArenA’ da ki karşılaşmayı 6 – 1 ‘lik farklı bir skor ile kaybederek gruptaki liderliğimizi Hollanda ‘ya kaptırmış olduk.

Bu karşılaşma sonrasında A Milli takım teknik direktörü Şenol Güneş ile yollarda ayrılmıştı.

ALMAN TEKNİK ADAM STEFAN KUNTZ İLE YOLA DEVAM

A Milli takımımız gruptaki en önemli maçlarından birisi olan Norveç maçına yeni teknik adam Stefan Kuntz ile çıktılar. Öne geçtiğimiz karşılaşmadan 1 – 1 ‘lik beraberlik ile sahadan ayrılan Milli takımımız büyük bir fırsatı da kaçırmış oldu.

G grubunda ki 8. Maçımız da A milli takım zorlu Letonya deplasmanına konuk olmuşlardı ki karşılaşma hiç de kolay başlamamıştı 1 – 0 geriye düştüğümüz karşılaşmadan son dakikada kazanılan penaltı ile sahadan 2 – 1 galip ayrılarak 2022 Dünya Kupası için ümitlerimizi de korumuş olduk.

A MİLLİ TAKIM SON İKİ MAÇI KAZANIP NORVEÇ’İN YENİLMESİNİ BEKLEYECEK

A Milli takımımız son iki maçı Cebelitarık ve deplasman da Karadağ ile karşılaşacaklar. Bu iki zorlu karşılaşmadan da 3 puan ile ayrılmamız halinde gruptan çıkıp çıkmayacağımızı Hollanda ile Norveç maçı belirleyecek.

A milli takımımız son iki karşılaşmasından da 3 puan alır ise 21 puan toplamış olacaklar. Hollanda ise iki maçından en az birini kazanmış olsa gruptan çıkmayı garantileyecekler.

Norveç ise Letonya ‘yı yenmesi halinde son haftaya 2. Sırda girecek olan takım son haftada ki Hollanda, Norveç maçı bizim için çok önemli olacak.

Hollanda’ nın Norveç’i mağlup etmesi halinde A milli takımında kalan iki maçını kazanması durumunda Play Off ‘ a kalmış olacağız.