2026 FIFA Dünya Kupası Meksika Oynanacak Mı

Dünya futbolu geçen hafta oynanan bir maç dolayısıyla 2026 FIFA Dünya Kupası ve onun Meksika’daki geleceğini tartışıyor.

Bilindiği gibi spor ve şiddet tarih boyunca ne yazık ki sık sık yan yana gelmiştir. Geçmişte yaşanan Heysel Faciası bu durumun en acı örneği olarak hala hafızalarda acısıyla tazedir.

Teknolojinin gelişmesi, güvenlik sistemlerinin stadyumlara girmesi, eğitim seviyesinin geldiği nokta ve birçok farklı kıstasla ne mutlu ki tribün olayları minimuma inmişti. Ta ki geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olaya kadar.

Meksika Birbirine Girdi

Geçtiğimiz günlerde Meksika Ligi’nin 9’uncu hafta mücadelesinde Queretaro ve Atlas takımları karşı karşıya geldiler.

İki takım arasında oynanan maçta dakikalar geçtikçe tribünlerdeki karşılıklı sataşmaların şiddeti arttı ve bir anda Queretaro şehrindeki Corregidora Stadyumu birbirine girdi.

63’üncü dakikada yaşanan bu olayların sonunda maalesef birçok kişi hayatını kaybetti. Net sayı açıklanmasa da 17 medya çalışanın da hayatını kaybeden isimler arasında olduğu, 26 kişinin ağır bir şekilde yaralandığı ve birçoklarının ise hafif yarayla bu arbededen sağ çıktıkları iddia edildi.

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu karşılaşma sonrasında Meksika Futbol Federasyonu beklendiği üzere rekor cezalar açıkladı. Zaten Meksika güvenlik güçleri de olayların fitilini ateşleyen holiganları tutukladı.

Buna göre Queretaro Kulübü, 1 yıl boyunca seyircisiz oynama cezasına çarptırıldı ve kulüp yönetimindeki her bir birey 5 yıl boyunca tüm futbol aktivitelerinden menedildi. Hal böyle olunca Meksika Ligi de Queretaro’ya satış işlemini gerçekleştirmesi için1 yıl süre verildi.

2026 FIFA Dünya Kupası Tehlikede Mi

2026 FIFA Dünya Kupası

Meksika’da yaşanan ve futbolda son yılların gördüğü en büyük tribün olayları halini alan bu arbededen sonra herkesin gözü FIFA’ya çevrildi.

Dünya futbolunu yöneten en üst düzen kurum olma özelliğini taşıyan FIFA, Meksika Futbol Federasyonu Başkanı Yon de Luisa ile bu konuyu acil şekilde görüştü.

Görüşmenin gündeme gelmesiyle herkesin aklına 2026 FIFA Dünya Kupası oynanacak mı sorusu geldi.

Bilindiği gibi geçen senelerde yapılan oylama sonucu 2026 FIFA Dünya Kupası, Meksika’ya verilmiş ve Güney Amerika ülkesi hazırlıklarına başlamıştı.

Konuyla ilgili dünyaca ünlü haber kuruluşu ESPN’ye konuşan Meksika Ligi Başkanı Mikel Arriola, 2026 FIFA Dünya Kupası konusunda risk yaşadıklarını kabul etse de konuyu iyi idare ettiklerini iddia etti.

Öte yandan FIFA Başkanı Gianni Infantino ile görüşen Meksika Futbol Federasyonu Başkanı Yon de Luisa, 2026 FIFA Dünya Kupası ev sahipliğinin tehlikede olmadığını teyit etti.

Toplantıda bunun gündeme dahi gelmediğini belirten Meksika Futbol Federasyonu Başkanı Yon de Luisa, özellikle FIFA, CONCACAF ve ABD Futbol Federasyonu’ndan güvenlik önlemleri konusunda destek alacaklarını belirtti.

2026 FIFA Dünya Kupası görünen o ki yeni ve sert güvenlik önlemlerinin alınmasıyla Meksika’da düzenlenecek gibi gözüküyor.

Meksika, büyük uğraşlar sonunda elde ettiği bu ev sahipliğini kaybetmemek ve 2026 FIFA Dünya Kupası’nı en güvenli şekilde düzenlemek için elinden geleni yapacak ve futbolu bir bayram gibi yaşatmaya çalışacaktır.

Sen kazanmak için Dünya kupasının nerede oynanacağı kararını bekleme. Hemen Discountcasino giriş adresine gel ve üyelik işlemlerini tamamla, nakit iade fırsatını kaçırma, üyeliğini bitirdiğin saniyede kazanmaya başla.