2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası Gelişmesi

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası organizasyonuna hangi ülkenin ev sahipliği yapacak büyük bir merakla beklenirken, konuya ilişkin açıklama geldi. Ev sahibi ülkenin 25 Temmuz 2020 tarihinde belli olacağı ifade edildi.

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası mücadeleleri büyük bir merakla beklenirken, organizasyona kimin ev sahipliği yapacağı da sık sık soruluyordu. Konuya ilişkin açıklama ise FIFA’dan geldi. Ev sahipliği yapacak ülkenin 25 Temmuz 2020 tarihinde belli olacağı ifade edildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle yaşanabilecek kemer sıkma tedbirlerinin göz önünde bulundurulması sebebiyle, Brezilya Dünya Kupası organizasyonundan geri çekilme kararını duyurmuştu. Bu kararın onaylanmış olduğu ve kabulden geçtiği bilgisi de resmen FIFA tarafından bildirildi.

Oylama Yapılacak

Öte yandan 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası organizasyonuna kimin ev sahipliği yapacağı da son günlerde sık sık gündeme gelen konulardan biri olmuştu.

Konuya ilişkin beklenen açıklama ise FIFA ile geldi. Kolombiya, Japonya ve ortak adaylık başvurusunda bulunan Avustralya ile Yeni Zelanda arasında hangi ülkenin ev  sahibi olacağının oylama kararı ile açıklanacağı ifade edildi.

25 Temmuz Cumartesi günü video konferans yöntemi ile oylama olacağı bilgisi de paylaşıldı. Konuya ilişkin konuşan FIFA Genel Sekreteri Fatma Samoura da kadın futbolunu bir sonraki seviyeye çıkaracak adayı büyük bir heyecanla beklediğini söyledi.

Güncel Yazılar