2022 FIFA Katar Dünya Kupası İçin Nefesler Tutuldu

Futbolseverler 2022 FIFA Katar Dünya Kupası için nefeslerini tutmuş durumda. Heyecanla beklenen turnuvanın ne zaman başlayacağı ve neden Katar’da gerçekleşeceği merak edilen sorular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşecek 2022 FIFA Katar Dünya Kupası için ülkede hummalı çalışmalar gerçekleştiriliyor. Oyuncular ve taraftarların rahat etmesi için bölgeye dev klimalar monte edildi. İşte Katar’da Dünya Kupası gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

2022 FIFA Katar Dünya Kupası, ilk kez bir Orta Doğu ülkesinde gerçekleşecek. Turnuvanın başlangıcının Kasım ayında olacağı öğrenildi. Pek çok açıdan farklı olacağı düşünülen şampiyona için Katar’da yoğun bir şekilde hazırlıklar gerçekleştiriliyor. Müsabakaları yakından takip etmek isteyen futbolseverler şimdiden Doha biletlerini araştırmaya başladı.

2022 FIFA Katar Dünya Kupası

Dünya Kupası’na Katılacak Son Ülke…

2022 FIFA Katar Dünya Kupası’na katılım gösterecek son ülke de belli oldu, sporseverler artık müsabakaların bir an önce başlamasını bekliyor. Kosta Rika, son olarak kıtalararası play-off maçlarında Yeni Zelanda ile kozlarını paylaştı. Müsabakadan 1 – 0 galibiyet ile ayrılan Kosta Rika, Doha biletini kazanan 32 takım arasında yerini bu sayede almış oldu.

Heyecan ile tüm dünya tarafından beklenen 2022 FIFA Katar Dünya Kupası finallerinin 21 Kasım ile 18 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirileceği öğrenildi. Kış ayları olsa da çöl iklimine sahip olan Katar’da hava sıcaklıkları yüksek olacak. Weater Atlas’tan alınan hava durumu tahminlerine göre bölgedeki sıcaklık ortalama olarak 25 derece civarında olacak. Bu sayede hem oyuncular hem seyirciler rahatlıkla müsabakayı izleyebilecek.

FIFA Turnuvasında Katar Seçimi

Katar, 2022 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağı için çok heyecanlı. Müsabakalar için geniş ve çok sayıda imkanı olan yeşil saha, her gün iyileştiriliyor. Kasım ve Aralık aylarında oynanacak maçlar boyunca Katar’ın başkenti Doha’da nem oranı son derece yüksek olacak. Katar yönetimi, turnuva boyunca herkesin rahat olduğundan emin olmak için bölgede düzenlemeler yaptı. Devasa boyutlara sahip klimalar, sporseverleri rahat ettirmeye yetecek düzeydeler. Yönetim, 2022 FIFA Katar Dünya Kupası için hiçbir masraftan kaçınmıyor.