2022 Dünya Kupası’nda Sürpriz Yapabilecek Sekiz Takım

2022 – 2023 Dünya Kupası sezonu başlamak üzere! Süper Lig, Ağustos ayının ilk haftasındaki maçlarla başlayacak. Diğer ülkelerin liglerinin de benzer tarihlerde başlaması bekleniyor. Bu sezonu farklı kılan bir detay var. Kasım ayının ortasında tüm dünyada liglere ara verilecek. Çünkü, 21 Kasım 2022 tarihinde Dünya Kupası başlayacak. 18 Aralık 2022’ye kadar devam edecek olan bu eşsiz organizasyon futbolseverleri futbola doyuracak.

Fransa, Almanya, Brezilya, Arjantin, Portekiz, İngiltere ve İspanya; 2022 Dünya Kupası’nı kazanacak takımlar arasında gösteriliyor. Peki, hangi ülkelerin milli takımları sürpriz yapabilir? Yazımız sayesinde bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lewandowski ve Arkadaşları Polonya’yı Zafere Taşıyabilirler

Dünya Kupası’nda sürpriz yapabilecek takımlardan birisi Polonya! Robert Lewandowski; geçtiğimiz günlerde sekiz yıldan bu yana formasını giydiği Bayern Münih’ten ayrılarak Barcelona’ya transfer oldu. 34 yaşındaki oyuncu; kariyerinin son Dünya Kupası’nda elinden gelenin en iyisini yapmak istiyor. Robert Lewandowski’nin dışında Piotr Zielinski, Matty Cash, Jan Bednarek, Arkadiusz Milik gibi oyuncuların da Polonya’ya katkı sağlamaları bekleniyor.

Danimarka D Grubu’nda Yer Alıyor

2022 Dünya Kupası’nın sürpriz yapabilecek takımları arasında gösterilen Danimarka; zorlu bir gruba düştü. Fransa, Tunus ve Avustralya ile aynı grupta yer alan Danimarka’nın yapacakları merak ediliyor. Futbola dönen Christian Eriksen önderliğinde gruptan çıkmayı hedefleyen Danimarka daha da ileri gidebilir.

Sırbistan Güçlü Bir Kadroyla Turnuvaya Geliyor

Sırbistan; belki de son yılların en güçlü kadrosu ile Dünya Kupası’na katılacak. Dusan Vlahovic, Sergey Milinkovic – Savic, Filip Kostic ve Aleksandar Mitrovic gibi isimler; Sırbistan’ı bir üst noktaya taşıyabilirler. Sırbistan; Brezilya, Kamerun ve İsviçre ile aynı grupta yer alacak.

İsviçre Sürprize İmza Atabilir

Galatasaray’a transfer olan Haris Seferovic’i bünyesinde barındıran İsviçre; Brezilya, Sırbistan ve Kamerun gibi güçlü takımlar ile aynı grupta yer alıyor. Euro 2020’de Fransa’yı eleyerek çeyrek finale çıkan İsviçre; Dünya Kupası’nda da güzel bir sürprize imza atabilir.

Uruguay’ın Yapacakları Merak Ediliyor

Fernando Muslera, Edinson Cavani ve Luis Suarez son kez Dünya Kupası’nda yer alacaklar. Uruguay; Portekiz, Gana ve Güney Kore ile aynı grupta yer alacak. Gruptan çıkması halinde daha da ileri gidebilecek bir takım olduğu dile getiriliyor.

Gareth Bale Galler’i Hedeflerine Götürebilir

ABD, İran ve İngiltere ile aynı grupta yer alan Galler’in işi bir hayli zor! Yine de son Dünya Kupası’nı oynamaya hazırlanan Gareth Bale; arkadaşlarıyla beraber ülkesini güzel bir noktaya taşıyabilir.

Ekvador Güzel İşlere İmza Atabilir

A Grubu’nda Hollanda, Katar ve Senegal ile mücadele edecek olan Ekvador; gruptan çıktıktan sonra kura şansını da arkasına alarak güzel bir noktaya gelebilir.

Senegal Afrika’nın Gururu Olabilir

Afrika kıtasının önde gelen ülkelerinden Senegal; A Grubu’nda Katar, Hollanda ve Senegal ile mücadele edecek. Afrika ekibinin yapacakları merak ediliyor.